kpb

Baranki Dzieciom: jesień 2008

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


niedziela, 12 października, godz. 10.00

KRÓL MACIUŚ I
| DER KLEINE KÖNIG MACIUS - DER FILM
reż. Sandor Jesse i Lutz Stützner, Polska/Niemcy/Francja 2007, 83’

Król Maciuś Pierwszy to jedna z najpiękniejszych polskich bajek. Opowieść o chłopcu, który zostaje królem podbiła serca czytelników na całym świecie, a teraz trafia na ekrany kin jako międzynarodowa produkcja z udziałem Disney Channel. Niezwykle pogodny film dla najmłodszych pokazuje historię Maciusia, który tuż przed swoimi ósmymi urodzinami ma objąć rządy w kraju. Chłopiec chce uczynić wszystkie dzieci szczęśliwymi, dać im prawo decydowania o sobie. Jednak gdy powierza im obowiązki dorosłych, świat przewraca się do góry nogami, a na drodze do spełnienia dziecięcych marzeń staje zły Generał...

niedziela, 19 października, godz.10.00

MAMO, CZY KURY POTRAFIĄ MÓWIĆ? | MAMO, CZY KURY POTRAFIĄ MÓWIĆ?
reż. Krystyna Krupska-Wysocka, Tadeusz Wilkosz, Polska 1997, 71’

Mała Emilka ratuje życie niezwykłej, mówiącą kury, Walentyny. Potężna burza przenosi je do bajkowego królestwa Gardeli, rządzonego przez złego Awidora. Razem z robotem Tik-Takiem i Starym Wiarusem postanawiają pokonać Awidora i uwolnić uwięzione przez niego dzieci króla Iwarda. Przed nimi wiele niebezpiecznych przygód.
Film na motywach powieści Franka Bauma, W krainie Czarnoksiężnika Oza.

niedziela, 26 października, godz. 10.00

O KSIĘŻNICZCE GĘSIARCE | GESCHICHTE VON DER GÄNSEPRINZESSIN UND IHREM TREUEN PFERD FALADA
reż. Konrad Petzold, Niemcy 1989, 100'

Film, na podstawie baśni braci Grimm, opowiada o przygodach pięknej, dobrej i szlachetnej księżniczki prześladowanej przez fałszywą przyjaciółkę, która chce sobie podstępem przywłaszczyć jej tożsamość.

niedziela, 2 listopada, godz. 10.00

SMOCZE WZGÓRZE | LA COLINA DEL DRAGÓN
reż. Angel Izquierdo, Hiszpania 2002, 80’

Smocze Wzgórze, wspaniały świat gdzie żyją wszystkie smoki, jest chroniony przez cztery bramy - Ogień, Wodę , Ziemię i Powietrze.Tylko strażnik Ethelbert, ma klucz do bram i zna tajemnicę, która pozwala wydostać się z tego świata. To ląd, gdzie przybywają ludzie z różnych wieków, różnych miejsc i z różnych powodów. Jednym z przybyszy jest Septimus - czarny charakter, który dawno, dawno temu został na stale zamknięty w tym niezwykłym dla innych świecie. Septimus potrzebuje kogoś o niewinnym charakterze, aby pomógł mu uciec. W tym celu zwabia do krainy smoków Kevina, młodego chłopca o duszy marzyciela-rycerza. W końcowej rozgrywce pomiędzy Ethelbertem i Septimusem, zwycięża zło. Jednak odwaga Kevina, pomoc Elfy'ego i Maud zadecydują o zwycięstwie.

niedziela, 9 listopada, godz. 10.00

MAGICZNA KOSTKA | EL CUBO MÁGICO
reż. Angel Izquierdo, Hiszpania/ Polska 2006, 80’

Odkąd zły czarownik Septimus i jego asystent zostali wygnani ze Smoczego Wzgórza, życie stało się ciche i spokojne. Jednakże Septimus i jego pomocnik Tristan znowu powracają na Wzgórze. Tym razem mają do dyspozycja tajną broń - magiczną kostkę, dziwny i niebezpieczny przedmiot o przerażającej sile. Mieszkańcy Smoczego Wzgórza i cały Wszechświat są teraz w poważnych tarapatach. Mały smok Elfy, jego dziadek - smok strażnik - oraz jego ziemski przyjaciel Kevin stoją u progu nowej fantastycznej przygody.

niedziela, 16 listopada, godz. 10.00

KONIK GARBUSEK
| KONYOK-GORBUNOK
reż. A. Snieżnoblockaja, W. Gromow, Rosja 1947, 60’

Opowieść o młodym Iwanie, który zostaje wysłany przez braci, by nocą pilnował zbiorów, gdyż co noc znikało jedzenie. W nocy Iwanowi ukazuje się ognista klacz. Dzięki swemu dobremu sercu udaje się Iwanowi osiodłać legendarną istotę. W zamian za jej uwolnienie Iwan zostaje hojnie obdarowany. Otrzymuje dwa piękne konie oraz małego kucyka, który potrafi mówić i zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Następnego dnia Iwan orientuje się, że konie zostały skradzione przez jego braci, którzy mają je zamiar sprzedać carowi...

niedziela, 23 listopada, godz. 10.00

MARYSIA I KRASNOLUDKI
| MARYSIA I KRASNOLUDKI
reż. Jerzy Szeski, Konrad Paradowski, Polska 1960, 71’

Adaptacja dwóch wątków bajki Marii Konopnickiej O krasnoludkach i sierotce Marysi, będąca połączeniem filmu aktorskiego, przyrodniczego i lalkowego. W Kryształowej Grocie krasnoludki, drżąc z zimna, oczekują przyjścia wiosny. Król Błystek zamierza wysłać któregoś z podwładnych na rekonesans. Nikt jednak nie kwapi się podjąć tak niebezpiecznej wyprawy. Wreszcie uczony Koszałek postanawia uczynić zadość prośbie monarchy. Jednak wkrótce po wyruszeniu w świat zmęczony zasypia pod drzewem. Tymczasem lis Sadełko porywa z kurnika kokoszkę, gospodyni podnosi alarm, a ludzie ścigający drapieżnika niszczą krasnoludkowi pióro i wylewają atrament. Niedługo później Marysia wspólnie z psem Gasiem pędzi swe gąski do wsi. Przebiegły lis namawia naiwnego Koszałka, by zajął się psem, a on poprosi gąskę o pióro.

sobota/niedziela, 29/30 listopada, godz. 10.00

SZEREGOWIEC DOLOT | VALIANT
reż. Gary Chapman , Rob Letterman, Wielka Brytania 2005, 75’

Dolot, mały gołąb o wielkiej odwadze i jeszcze większych marzeniach, wraz ze swoimi przyjaciółmi postanawia zaciągnąć się do Królewskiej Służby Gołębi Pocztowych. Ta elitarna jednostka wspiera aliantów wysyłając swych latających kurierów z tajnymi wiadomościami przez Kanał La Manche. Jednak do służby nadają się tylko najlepsi z najlepszych, bowiem kontrolowane przez wroga niebo nad Kanałem patroluje bezlitosna brygada Sokoła. Straty Królewskiej Służby są bardzo wysokie: niemieckie Sokoły przeczesujące przestrzeń powietrzną nad brzegami Dover dziesiątkują szeregi Gołębi.

sobota/niedziela, 6/7 grudnia, godz. 10.00

DON CHICHOT | DONKEY XOTE
reż. Jose Pozo, Hiszpania/Włochy 2007, 80’

Osiołek Rucio opowiada prawdziwą historię o Don Kichocie. Według niego nie był on szalonym rycerzem, tylko bardzo inteligentnym, wesołym i pełnym życia kompanem. Wraz z rumakiem Rosynantem i wiernym pomocnikiem Sancho Pansą, wyruszają na pojedynek z „Rycerzem z Księżyca”, od wyniku którego zależeć będzie wszystko. Na ich drodze stanie jednak wielu wrogów, którym będą musieli stawić czoła.

niedziela, 14 grudnia, godz.10.00

BAŁWANEK PŁYNIE DO AFRYKI | EIN SCHNEEMANN FÜR AFRIKA
reż. Rolf Losansky, Niemcy 1997, 79’

Baśń łącząca sekwencje animowane z aktorskimi. Przygody śniegowego bałwanka, odbywającego podróż do Afryki.
Asina mieszka w Coccatuttibana w Afryce. Jej przyjaciel, młody marynarz Karli pochodzący z Rostocku, obiecał dziewcznce przy okazji kolejej podróży do Afryki przywieźć coś, czego jeszcze nie zna i nigdy w życiu nie widziała. Asina każdego dnia niecierpliwie wypatruje przybycia statku Karliego. Marynarz ma dla niej nielada niespodziankę, przygotowaną przez dzieci z Rostocku – bałwanka o imieniu Kasimir. Już wkrótce zawita on do Afryki...


ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE!
PRZYJDŹ DO KINA ZE SWOIM MALUCHEM!!!

Bookmark and Share