kpb

Nasz czas (2007)

tytuł oryginalny: Kaal

reżyseria: Bappaditya Bandopadhay
aktorzy: Sandhya Shettey, Chandrayee Ghosh, Dola Chakraborty, Rudranil Ghosh, Sankar Debnath

czas trwania: 118 min.
produkcja: Indie 2007

Nasz czas to opowieść o czterech kobietach w brutalnym świecie handlu ludźmi.

Trudne warunki życia zmuszają kobiety do spotkania z agentami, którzy mają dla nich ofertę lepszego życia w odległych miastach. Zdradzone w miłości oraz porzucone przez członków własnych rodzin decydują się na migrację pod przybranymi nazwiskami do wielkich miast.

Itu jest zakochana w nauczycielu muzyki i opuszcza swój dom, by osiedlić się w innym miejscu. Jednak po bolesnym procesie aborcji jej „ukochany” sprzedaje ją agentowi odpowiedzialnemu za handel ludźmi.

Fatima, nielegalna imigrantka, poszukuje ojca, który opuścił rodzinę. Zatrzymana przez straż graniczną pod zarzutem rzekomych powiązań terrorystycznych, zostaje zgwałcona przez „przedstawicieli prawa”. Lokalna policja nie reaguje jednak na sprawę gwałtu, a dziewczynę odsprzedaje handlarzom ludźmi.

Soma, której starsza siostra pracuje jako prostytutka, decyduje się na pójście podobną drogą – bieda nie daje jej innej możliwości.

Czwarta dziewczyna to młoda wdowa, również ofiara handlarzy ludźmi.

Cztery dziewczyny trafiają do miasta, gdzie stają się prostytutkami na telefon.

We współczesnych Indiach wiele kobiet dzieli los bohaterek Naszego czasu. Niedawne badania wskazują, że wschodnie Indie stały się centrum handlu kobietami.

Film wyświetlany z płyty DVD!

Film prezentowany w ramach Weekendów z Bollywood i Tollywood!

Bookmark and Share