kpb

Elegia

tytuł oryginalny: Elegy

reżyseria: Isabel Coixet
aktorzy: Penelope Cruz, Ben Kingsley, Peter Sarsgaard, Dennis Hopper, Patricia Clarkson

czas trwania: 108 min.
produkcja: USA 2008
premiera: 2008-09-05

Film hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet, autorki Życia ukrytego w słowach i Mojego życia beze mnie, w znakomitej międzynarodowej obsadzie. 

Elegia ukazuje namiętny związek słynnego profesora oraz młodej studentki, który z pełnej erotyzmu fascynacji przeradza się w niebezpieczną miłość. Opowieść o pięknie, które potrafi zaślepić i o zazdrości, która potrafi zniszczyć.

Ekranizacja powieści Konające Zwierzę autorstwa Philipa Rotha, jednego z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich pisarzy.

Obdarzony wielkim autorytetem i charyzmą profesor David Kepesh szczyci się kolejnymi miłosnymi podbojami wśród swoich studentek, ale żadnej z nich nie pozwala zdobyć swojego serca. Gdy na jego zajęciach pojawi się Consuela Castillo, wykładowca utraci chłodny dystans i wkrótce zakocha się w pięknej dziewczynie.

Dla Kepesha Consuela jest przede wszystkim ucieleśnieniem fizycznego ideału. Przy bliższym poznaniu okazuje się kobietą doskonale świadomą swoich pragnień. Zaskakuje profesora swoją dojrzałością emocjonalną. Jego pożądanie wkrótce przerodzi się w obsesję, ale zazdrosne urojenia mężczyzny zniechęcą Consuelę do kontynuowania romansu.

Zdruzgotany Kepesh zagłębia się w pracy i zmaga się z odejściem starych przyjaciół. Po dwóch latach Consuela ponownie pojawi się w jego życiu, a jej zaskakująca prośba zmieni jego życie na zawsze.

W głównych rolach występują Ben Kingsley (Dom z piasku i mgły) i Penelope Cruz (Volver, Vicky Cristina Barcelona).

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 9: Samotnie i w duecie.
 

ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share