kpb

Baranki Dzieciom - maj i czerwiec 2008

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:


niedziela, 18 maja, godz. 10.00


TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA | TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA
reż. Maciej Wojtyszko, Polska 1979, 76’Animowana adaptacja książki Macieja Wojtyszki pod tym samym tytułem. Reżyser Gluś został porwany. Śledztwo rozpoczynają słynni detektywi, kot Makawity i Kajetan Chrumps. Poszukiwania nie dają rezultatów. Niespodziewanie Gluś sam wraca i opowiada, że został wprawdzie porwany przez Tarapata, wielkiego groźnego ptaka, ale zaprzyjaźnił się z nim i z jego dziećmi. Tarapat okropnie boi się straszliwego Kameleona Super, który potrafi przemienić się we wszystko i w każdego. Detektywów, Glusia i ich przyjaciół: Brombę, Fikandra i Prztymucla Nulka czeka niebezpieczne zadanie schwytania i ujarzmienia groźnego potwora. Głosów animowanym bohaterom udzielili m.in. Irena Kwiatkowska, Jerzy Bończak i Krzysztof Majchrzak.


niedziela, 25 maja, godz. 10.00

STEFAN MALUTKI | EL RATÓN PÉREZ
reż. Juan Pablo Buscarini, Argentyna/Hiszpania 2006, 89’Dzielny Stefan Malutki - mała ciałem, ale wielka duchem mysz - zabierze Was w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż. Mała Zuzia straciła właśnie swój pierwszy ząb. „Mleczakiem” dziewczynki zaopiekuje się Stefan Malutki, słynna odważna mysz, która według legendy zabiera dziecięce zęby, zostawiając w zamian monety. Podczas akcji transportowania zęba Stefan zostanie napadnięty przez podłych złoczyńców, a jego życie zawiśnie na włosku. Na ratunek Stefanowi ruszają Zuzia i jej kuzyn Robercik... Stefan Malutki to przepełnione humorem kino przygodowe dla całej rodziny. Film powstał przy użyciu najnowocześniejszych technik cyfrowych. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli: Cezary Żak, Szymon Bobrowski, Renata Dancewicz, Krzysztof Kowalewski oraz Ryszard Rynkowski.


niedziela, 1 czerwca, godz. 10.00

ASTERIX I WIKINGOWIE | ASTERIX ET LES VIKINGS
reż. Stefan Fjeldmark, Jesper Moller, Dania/Francja 2006, 78’Najnowsza animowana adaptacja kultowej serii komiksów René Goscinnego i Alberto Uderzo o dwóch niezwyciężonych Galach: Asterixie i Obelixie. Grupa nieustraszonych Wikingów udaje się na podbój wioski Galów. Chcą uprowadzić "czempiona strachu", który ma nauczyć ich latać. W tym samym czasie Asterix z Obelixem w pocie czoła kształtują charakter Trendixa, syna wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę? Gdy jednak tchórzliwy Trendix wpada w ręce Wikingow, Asterix z Obelixem nie będą stali z założonymi rękoma. Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyli: Mieczysław Morański jako Asterix, Wiktor Zborowski jako Obelix, Doda Elektroda (Dorota Rabczewska) jako Abba, Maciej Stuhr jako Trendix, Grzegorz Pawlak jako Paragraf, Andrzej Gawroński jako Kryptograf.


niedziela, 8 czerwca, godz. 10.00

OCH! PAMPALINI!!! | OCH! PAMPALINI!!!
reż. Bronisław Zeman, Polska 1987, 65’Film został zrealizowany na podstawie siedmiu odcinków popularnego serialu Pampalini - łowca zwierząt. Wszystkie odcinki zostały połączone w zgrabną całość wstawkami dokumentalnymi, prezentującymi zwierzęta, o których opowiadają poszczególne sekwencje. Film składa się z krótkich historyjek o nieustraszonym i pomysłowym Pampalinim, uprawiającym bezkrwawe łowy (usiłował łowić zwierzęta dla ogrodów zoologicznych). Zmagania dzielnego Pampaliniego kończyły się zawsze tak samo - łowcy nigdy nie udało się złowić żadnego zwierzęcia, a działo się tak nie z powodu jego nieudolności, gdyż Pampalini tryskał energią, zaskakiwał niezwykłymi pomysłami. Gubiła go często pewność siebie, a czasem przeszkadzała mu nieodłączna towarzyszka wypraw - niezbyt mądra, ale zabawna i sympatyczna małpka - koczkodan.


niedziela, 15 czerwca, godz. 10.00

TAJEMNICA KWIATU PAPROCI | TAJEMNICA KWIATU PAPROCI
reż. Tadeusz Wilkosz, Paweł Wendorff, Polska 2004, 66’Cztery lalki, mieszkające na co dzień w przedszkolu, zostają uprowadzone przez fałszywych ochroniarzy. Podczas ucieczki z łap porywaczy gubią się w lesie. Buba i Superboj natychmiast popadają w niewolę bezwzględnego Szefa dzikiego wysypiska śmieci. Druga para - Malutka i Narwany - wędrując przez las spotyka zwierzęta, które skarżą się na sąsiedztwo Śmieciowiska-Wysypiska. Na szczęście Malutka znajduje zaczarowany kwiat paproci i zostaje obdarzona niezwykłą mocą. Malutką i Narwanego również spotyka los Buby i Superboja. Wszystkie lalki z rozkazu Szefa mają grzebać w śmieciach... Ale Szef nie wie, na jakich trafił twardzieli. Czy uratują las i kolegów? Czy wrócą szczęśliwie do przedszkola?


niedziela, 22 czerwca, godz. 10.00

FRANKLIN I SKARB JEZIORA | FRANKLIN ET LE TRÉSOR DU LAC
reż. Dominique Monfery, Francja/Kanada 2006, 76’Sympatyczny żółwik Franklin stał się znany za sprawą bestsellerowej serii książek Paulette Bourgeois i Brendy Clark, które rozeszły się na całym świecie w ilości blisko 30 milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstał popularny serial animowany. Tym razem mały żółwik postanowił zawojować kina całego świata! Franklin i Skarb Jeziora Dominique'a Monféry'ego z pewnością spełni wszystkie nadzieje, które wiążą z nim małoletni miłośnicy mieszkańców Leśnej Doliny.

Babcia Franklina przypomina sobie, jak w dzieciństwie spędzonym nad Jeziorem Żółwi zakopała w ziemi kapsułę czasu z przedmiotami należącymi do członków jej rodziny w tym z tajemniczym rodzinnym talizmanem. Wkrótce wszyscy poza babcią zginęli w tragicznym wypadku, z czym biedaczka wciąż nie może się pogodzić. Kiedy babcia zapada na zagadkową chorobę, żółwiki dochodzą do wniosku, że moc amuletu z pewnością pomogłaby babci wrócić do zdrowia. Wspólnie organizują grupę poszukiwawczą, która ma wyprawić się nad Jezioro Żółwi. W polskiej wersji językowej bohaterowie opowieści mówią głosami znanych i popularnych aktorów, m.in. Artura Barcisia (Tata Franklina), Joanny Jabłczyńskiej (Franklin), Grażyny Wolszczak, Maćka Rocka oraz wielu, wielu innych.


niedziela, 29 czerwca, godz. 10.00

PROSZĘ SŁONIA | PROSZĘ SŁONIA
reż. Witold Giersz, Polska 1978, 63’Pełnometrażowy film animowany o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio, zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem budzi powszechną sensację. Film w reżyserii Witolda Giersza, mistrza polskiej animacji.


Pokazy w ramach cyklu Baranki Dzieciom - maj i czerwiec 2008!

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share