kpb

30 minut i Pierwszy dokument - pokaz III

PRZEGLĄD FILMÓW Z PROGRAMÓW: 30 MINUT i PIERWSZY DOKUMENT

Pokaz III (94'):

OBCY VI

reż. Borys Lankosz, 30', fabuła - with English subtitles Oficjalna selekcja KONKURS POLSKI - 48. Krakowski Festiwal Filmowy
Do miasteczka nieoczekiwanie przybywa młody człowiek, którego można by nazwać doskonale przeciętnym, gdyby spod czarnego kapelusza nie wystawały mu pięknie zakręcone pejsy. Gość mimowolnie przypomina mieszkańcom świat, który nie istnieje od tak dawna, że wielu z nich ma prawo sądzić, że nie istniał nigdy. Ludzie zwierzają mu się w konfidencji, jakby chcieli oczyścić mózgi ze wspomnień lub zasłyszanych opowieści. Kiedy wyjedzie, miasteczko nie będzie już takie samo jak przedtem, a już na pewno przez najbliższe dwa tygodnie.


ZAMACH
reż. Ryszard Stecura, 30', fabuła - with English subtitles Bohaterem jest 70-letni emeryt, którego jedynym przyjacielem jest wierny pies. Stary człowiek nie potrafi przystosować się do współczesnego świata, a wręcz nie chce mieć z nim wiele wspólnego. Przez 40 lat pracował w hucie, na której miejscu w tej chwili stoi hipermarket. To film psychologiczny, jego głównym motywem jest odchodzenie i umieranie. Ku upadkowi zmierza dawny świat i związane z nim wartości, których reprezentantem jest główny bohater. Dopiero wówczas, gdy doznaje całkowitej klęski może się z nim pojednać, ale na swoich warunkach.


SZKLANA PUŁAPKA
reż. Paweł Żerdek, 15', dokument - with English subtitles 

Grupa "twardzieli" spod Warszawy organizuje sobie nową rozrywkę. Pojedynkom agresywnych ryb akwariowych towarzyszą zakłady na spore pieniądze i alkoholowy trans. Walki małych rybek są i okrutne, i śmieszne.


TAK TRZEBA ŻYĆ
reż. Paweł Sobczyk, 19', dokument - in PolishStanisława i Saturnin po ponad półwieczu znów zostali sami ze sobą. Dzieci, które przez tyle lat były treścią ich życia, odeszły z domu, założyły własne rodziny. Czy są momenty w ich pamięci, gdzie możemy razem dotrzeć? Czy możemy dotknąć świata, który znika, swoistego mikrokosmosu mężczyzny i kobiety?


Filmy prezentowane w ramach przeglądu filmów z programów: 30 minut i Pierwszy dokument.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share