kpb

Chłopiec z latawcem

tytuł oryginalny: The Kite Runner

reżyseria: Marc Forster
aktorzy: Khalid Abdalla, Atossa Leoni, Shaun Toub, Sayed Jafar Masihullah Gharibzada

czas trwania: 122 min.
produkcja: USA 2007
premiera: 2008-03-07

Oscary 2008
najlepsza muzyka - Alberto Iglesias - nominacja

Nagrody Brytyjskiego Przemysłu Filmowego BAFTA 2008 - 3 nominacje
najlepszy film nieanglojęzyczny
najlepsza muzyka
najlepszy scenariusz adaptowany - David Benioff

Złote Globy 2008 - 2 nominacje
najlepszy scenariusz adaptowany
najlepsza muzyka
 


Adaptacja bestsellera Khaleda Hosseiniego pod tym samym tytułem. Pełna emocji i poruszająca opowieść o przyjaźni, trudnych do wybaczenia błędach oraz powodującej odkupienie miłości.

Afganistan, zima 1975 roku. Dwóch przyjaciół z dzieciństwa, Amir i Hassan, wkrótce zostanie rozdzielonych na zawsze. Dwunastoletni Amir, syn bogatego biznesmena z Kabulu, desperacko pragnie wygrać doroczne zawody puszczania latawców, by udowodnić ojcu, że jest wart jego uwagi i pochwały. On i jego przyjaciel Hassan marzą o zwycięstwie. Jednak po zakończonym zwycięstwem konkursie, zdrada jednego z chłopców spowoduje nieprzewidywalną w skutkach katastrofę. Teraz, po 20 latach spędzonych w Ameryce, Amir wraca do rządzonego przez Talibów Afganistanu, aby stawić czoła gnębiącym go mrocznym sekretom i po raz ostatni postarać się znaleźć szansę odkupienia.

Film wyreżyserował Marc Forster, twórca Marzyciela, Przypadku Harolda Cricka i Monster's Ball. Czekając na wyrok. Wielokrotnie nagradzaną ścieżkę dźwiękową do filmu napisał stały współpracownik Pedro Almodóvara, Alberto Iglesias.


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share