kpb

Irina Palm

tytuł oryginalny: Irina Palm

reżyseria: Sam Garbarski
aktorzy: Marianne Faithfull, Miki Manojlovic, Kevin Bishop

czas trwania: 103 min.
produkcja: Belgia/Luksemburg/Wielka Brytania/Niemcy/Francja 2007
premiera: 2007-09-07

Film Sama Garbarskiego Irina Palm został owacyjnie przyjęty na festiwalu filmowym w Berlinie. W tytułowej roli wystąpiła Marianne Faithfull, diwa brytyjskiego rocka.

Irina Palm opowiada o 47-letniej kobiecie z konserwatywnych przedmieść Londynu, która podejmuje pracę w sex-klubie, by uzbierać pieniądze na operację śmiertelnie chorego wnuka. W ten sposób Maggie (Marianne Faithfull) od podszewki poznaje świat salonów masażu erotycznego, peep-show, nocnych kin, nagich kobiecych ciał i szukających rozkoszy mężczyzn.

Sam Garbarski w swoim filmie nie poprzestaje na powierzchownych obserwacjach. Jego opowieść, pełna poczucia humoru i zwrotów akcji, doprowadza zarówno widzów, jak i bohaterkę, do zupełnie nieoczekiwanego i zaskakującego finału.

Ta zjawiskowa piosenkarka o bujnym życiu, wielkim głosie i ogromnej skali talentu, od popu i kabaretu poprzez jazz aż po operę, od lat 60. pojawia się na ekranie (po raz pierwszy u Godarda i Richardsona). "Ja tylko udaję, że jestem aktorką. Robię to, żeby odpocząć od siebie. To nudne i męczące być wciąż Marianną Faithfull" - mówiła w Berlinie. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 6: Królowa, Cesarzowa i inne kobiety. 


TRAILER:


Bookmark and Share