kpb

Nigdy nie mów żegnaj

tytuł oryginalny: Kabhi Alvida Naa Kehna

reżyseria: Karan Johar
aktorzy: Amitabh Bachchan, Shahrukh Khan, Rani Mukherjee, Preity Zinta, Abhishek Bachchan, Kiron Kher, Arjun Rampal

czas trwania: 193 min.
produkcja: Indie 2006
premiera: 2007-12-21

Nigdy nie mów żegnaj to kolejny po Czasem słońce, czasem deszcz wielki przebój reżysera Karana Johara.

Historia romansu Mayi i Deva była jednym z najbardziej oczekiwanych filmów bollywoodzkich 2006 roku.

Dev Saran (Shah Rukh Khan) jest znanym piłkarzem. Maya (Rani Mukherjee) po raz pierwszy spotyka go w dniu swojego ślubu. Zadaje mu pytanie o możliwość małżeńskiego szczęścia. Sama wychodzi za mąż bez wielkiej miłości, ulegając woli zakochanego w niej od dzieciństwa Rishiego (Abhishek Bachchan). W chwilę po ich przypadkowym spotkaniu, Dev ulega wypadkowi, który na zawsze przekreśli jego karierę sportową. Kiedy po czterech latach Dev i Maya ponownie się spotkają, on jest rozgoryczony zaprzepaszczoną karierą i nieszczęśliwy w małżeństwie, ona nadal nie umie pokochać męża. Gdy zaczynają się umawiać, początkowo robią to, by pomóc sobie wzajemnie w odbudowie relacji ze współmałżonkami. Wkrótce jednak rodzi się między nimi uczucie. Pełni rozterek, a jednocześnie nieszczęśliwi w nieudanych związkach, wdają się w romans, który przyniesie cierpienie wszystkim - im samym i ich rodzinom.

Wspaniałe role stworzyli w filmie Amitabh Bachchan (jako „Sexy Sam” - ojciec filmowego Rishiego) i jego syn - Abhishek Bachchan, który za rolę Rishiego otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w roli drugoplanowej.

Nigdy nie mów żegnaj to także tytuł wzruszającej piosenki - motywu muzycznego filmu. Za jej wykonanie wokalista Sonu Nigam i piosenkarka Alka Yagnik byli nominowani do nagrody Filmfare. Muzyka i gwiazdorska obsada w połączeniu z romantycznym tematem sprawiają, że obraz na długo zapada w pamięć.

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5: Bollywood i filmy innych kultur.


TRAILER (oryginalny):

Bookmark and Share