kpb

Grindhouse vol.1. Death Proof

tytuł oryginalny: Grindhouse: Death Proof

reżyseria: Quentin Tarantino
aktorzy: Kurt Russell, Sydney Tamiia Poitier, Jordan Ladd, Vanessa Ferlito, Rosario Dawson

czas trwania: 116 min.
produkcja: USA 2007
premiera: 2007-07-20

Pierwsza odsłona projektu Grindhouse autorstwa tandemu Robert Rodriguez - Quentin Tarantino. Death Proof to inspirowany kinem eksploatacji z lat 70. epizod autorstwa Tarantino.

Ekscytująca i pozbawiona hamulców mieszanka kina akcji, komedii i horroru!

Dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier) oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona... W ślad za dziewczynami potajemnie udaje się Stuntman Mike (Kurt Russell), facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę. Ale przede wszystkim kocha zabijać... Zwłaszcza młode, seksowne dziewczyny, na które działa jak magnez. On i jego diaboliczny samochód są postrachem każdego miasta, w którym się pojawiają.

Quentin Tarantino o swoim filmie: „Death Proof łączy typowy horror z kinem akcji pełnym samochodowych pościgów, które stanowią tutaj kanwę opowieści. Oba gatunki zostały zespolone tak ściśle, że nie potrafię powiedzieć, w którym dokładnie momencie następuje przejście z jednego gatunku do drugiego”.

W Death Proof wystąpili Kurt Russell (Coś, Ucieczka z Nowego Jorku), Rosario Dawson (Dzieciaki, 25. godzina), Rose McGowan (Czarna Dalia, Krzyk).

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranietydzień 5: Między walką a pojednaniem.


TEASER:


Death Proof - Trailer przez toma-uno

Bookmark and Share