kpb

Szczęście (2007)

tytuł oryginalny: Stestí

reżyseria: Bohdan Sláma
aktorzy: Pavel Liska, Tatiana Vilhelmova, Anna Geislerova, Marek Daniel

czas trwania: 100 min.
produkcja: Czechy/Niemcy 2005
premiera: 2007-06-01

MFF San Sebastian 2005
najlepszy reżyser - Bohdan Sláma
najlepsza aktorka - Anna Geislerová

Czeskie Lwy 2006
najlepszy film; najlepszy reżyser - Bohdan Sláma; najlepsza aktorka - Tatiana Vilhelmová; najlepszy aktor - Pavel Liska; najlepsze zdjęcia - Divis Marek; najlepszy scenariusz - Bohdan Sláma; najlepsza aktorka drugoplanowa - Anna GeislerováFilm Bohdana Slámy, twórcy Dzikich pszczół. Pełen dramatyzmu i poczucia humoru, poruszający film o trójce przyjaciół, których zwyczajne życie dalekie będzie od szczęścia, o którym kiedyś razem marzyli.

Monika (Tatiana Vilhelmova), Tonik (Pavel Liska) i Dasha (Anna Geislerova) żyją na jednym osiedlu. Kiedyś razem dorastali, dzisiaj idą przez życie ramię w ramię. Życie każdego z nich nie jest jednak usłane różami. Cały czas łączą ich jednak namiętności, małe codzienne radości oraz tęsknota za niespełnionym szczęściem.

Monika cierpi z tęsknoty za chłopakiem, który jest w USA. Czeka, kiedy będzie mogła do niego dołączyć. Tonik nie mógł wytrzymać ze swoimi rodzicami. Teraz mieszka z ekscentryczną ciotką w opuszczonym domu. Dasha ma dwójkę dzieci i męża-nieudacznika, który nawet w domowych pracach nie jest w stanie jej pomóc.

Przyjaźń bohaterów zostanie jednak wystawiona na próbę.

Reżyser Bohdan Sláma powiedział o filmie: Szczęście jest filmem o poszukiwaniu miłości, o tajemniczych, niezwykłych zmianach, jakie ona w nas powoduje. Skłania nas do walki o życie, o życie dla nas samych i dla naszych bliskich.

Film był także prezentowany w trakcie przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 2: Menzel, Svěrák, Zelenka i inny czeski humor.

Pokaz filmu w ramach Czeskiego Nocnego Maratonu Filmowego.


TRAILER (wersja oryginalna):

Bookmark and Share