kpb

Smocze Wzgórze

tytuł oryginalny: Dragon Hill. La colina del dragon

reżyseria: Ángel Izquierdo

czas trwania: 80 min.
produkcja: Hiszpania 2002
premiera: 2007-01-26

Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2003
najlepszy film animowany
najlepsza piosenka - nominacja


Smocze Wzgórze nawiązuje do najstarszych bajek o smokach i gnomach. Właśnie te bajki wprowadzają nas w magiczny świat pełen piękna i fantazji.

Smocze Wzgórze jest wspaniałym, magicznym miejscem otoczonym przez góry i lasy, zamieszkałym przez różne rodzaje smoków. Do Wzgórza przybywają jednak także ludzie z różnych wieków i różnych miejsc. Nikt tak naprawdę nie wie, jak się dostać na Smocze Wzgórze, a tylko jedna osoba wie, jak się z niego wydostać. Jest nią strażnik Ethelbert.

Jednym z przybyszy jest Septimus - czarny charakter, który dawno, dawno temu został na stale zamknięty w tym niezwykłym świecie. Septimus potrzebuje kogoś o niewinnym charakterze, aby pomógł mu uciec. W tym celu zwabia do krainy smoków Kevina, młodego chłopca o duszy marzyciela-rycerza...

Autorem tekstu do polskiej wersji językowej jest Bartosz Wierzbięta, znany choćby z genialnego tłumaczenia Shreka. W filmie usłyszymy tak znakomitych aktorów jak Krzysztof Kowalewski, Jerzy Kryszak, Edyta Jungowska, Małgorzata Foremniak. Tytułową, przebojową piosenkę zaśpiewa Edyta Górniak. 

Zapraszamy również do obejrzenia kontynuacji Smoczego wzgórza. Już za tydzień w ramach cyklu Baranki Dzieciom: MAGICZNA KOSTKA!

Film prezentowany w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share