kpb

Układ idealny

tytuł oryginalny: Prête-moi ta main

reżyseria: Eric Lartigau
aktorzy: Alain Chabat, Charlotte Gainsbourg, Bernadette Lafont

czas trwania: 90 min.
produkcja: Francja 2006
premiera: 2007-02-09

Na co może zdobyć się mężczyzna unikający małżeństwa i do czego może go to doprowadzić?

W ciepłej komedii romantycznej aktor i scenarzysta Alain Chabat porusza z wdziękiem temat, z którym z powodzeniem mierzył się już Szekspir.

Luis (Alain Chabat), zblazowany choć nie pozbawiony uroku czterdziestoletni Paryżanin, prowadzi malownicze, wolne od zobowiązań życie. Beztroski kawaler i dusza towarzystwa, podczas niedzielnych obiadów staje się oczkiem w głowie władczej matki i pięciu sióstr, które rozpieszczają go i wyręczają we wszystkim. Luis potulnie poddaje się ich decyzjom i pieszczotom, w jednej kwestii pozostaje jednak przy swoim - nie zamierza się żenić. Jednak kobiety, znużone ciągłym niańczeniem go postanawiają za wszelką cenę znaleźć mu towarzyszkę życia, a do swego zamiaru podchodzą z wyjątkowym zaangażowaniem… Doprowadzony do rozpaczy Luis wymyśla plan, dzięki któremu ma zapewnić sobie wolność a jednocześnie ukrócić raz na zawsze próby wyswatania go. Plan zakłada... wynajęcie żony.

Co może pchnąć szukającą niezależności młodą kobietę w ramiona wiecznego kawalera? Czy karkołomna transakcja może być początkiem wielkiego uczucia?

W głównych rolach para znakomitych francuskich aktorów: Alain Chabat (Jak we śnie, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, Gusta i guściki) i Charlotte Gainsbourg (Jak we śnie, Leming, Jeden odchodzi drugi zostaje).


Koktajl, który smakuje w każdej chwili i który sączy się bez wyrzutów sumienia. Wspaniała Charlotte Gainsbourg! To jej energia i niepoukładanie będą dla wielu z nas synonimem sukcesu tego filmu! Studio Magazine

Bardzo udana komedia pełna śmiechu, czułości i emocji. Le Journal de Dimanche

Ten film to zimowy antydepresant. Elle

Mocne i oczywiste sytuacje. Dialogi, które są strzałem w dziesiątkę. Oglądając przygody fałszywej pary Chabat - Gainsbourg nie będziemy się nudzić. Le Parisien


Oficjalna polska strona internetowa filmu:
http://www.ukladidealny.spi.pl

Bookmark and Share