kpb

Piekło

tytuł oryginalny: L'enfer

reżyseria: Danis Tanović
aktorzy: Emmanuelle Béart, Karin Viard, Marie Gillain, Carole Bouquet, Jacques Perrin, Guillaume Canet

czas trwania: 98 min.
produkcja: Francja/Włochy/Belgia/Japonia 2005
premiera: 2006-03-10

Danis Tanović, twórca znakomitej Ziemi niczyjej, adaptuje scenariusz Kieślowskiego i Piesiewicza! Druga część trylogii „Niebo, piekło, czyściec”. Inspiracją dla autorów było „Piekło” Dantego. Pierwszą część trylogii - Niebo - zrealizował w 2002 roku Tom Tykwer.

Zwolniony z więzienia mężczyzna wdaje się w kłótnię z żoną. Ich trzy córki będą świadkami tragedii, do której dojdzie w wyniku sprzeczki. To wydarzenie zaważy na ich późniejszym dorosłym życiu...

Mija 20 lat. Poznajemy obecne życie trzech sióstr (Sophie, Céline i Anne), w którym nie potrafią utrzymać więzi rodzinnych. Próbują poradzić sobie z problemami uczuciowymi.

Najstarsza z kobiet - Sophie (Emmanuelle Béart) wyszła za fotografa Pierre’a, z którym ma dwójkę dzieci. Ich związek przeżywa kryzys.

Najmłodsza Anne (Marie Gillain) studiuje architekturę i romansuje ze swoim profesorem Frédérickiem.

Céline (Karin Viard) nie wyszła za mąż i jako jedyna odwiedza niepełnosprawną matkę Marie (Carole Bouquet), przebywającą w sanatorium. W jej życiu pojawi się jednak młody, przystojny mężczyzna. Sébastien zdaje się zabiegać o jej względy.

Jego zaskakujące wyznanie doprowadzi do zbliżenia sióstr. Czy uda im się pogodzić z przeszłością i rozpocząć nowe życie?

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 4: Między dobrem a złem.

Bookmark and Share