kpb

Broken Flowers

tytuł oryginalny: Broken Flowers

reżyseria: Jim Jarmusch
aktorzy: Bill Murray, Sharon Stone, Tilda Swinton, Julie Delpy, Jessica Lange

czas trwania: 105 min.
produkcja: USA 2005
premiera: 2005-09-16

Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes 2005

Wspaniały film Jima Jarmuscha nagrodzony canneńskim Grand Prix. Przewrotny, gorzki film nakręcony z błyskotliwym poczuciem humoru.

Dona porzuciła właśnie jego dziewczyna Sherry (Julie Delpy). Mężczyzna ponownie musi pogodzić się z samotnością i uczuciem zdania tylko na siebie. Czuje potrzebę zastanowienia się nad własną przeszłością, kiedy niespodziewanie dostaje pocztą tajemniczy anonimowy list od jednej z dawnych kochanek. Kobieta informuje go, że ma on dziewiętnastoletniego syna, który być może teraz szuka swego ojca.

Don pragnie rozwiązać tę zagadkę z pomocą swego najbliższego przyjaciela i sąsiada Winstona (Jeffrey Wright) - detektywa-amatora. Niechętny wyjazdom Don decyduje się na podróż przez kraj, by szukać podpowiedzi u swych dawnych kochanek. Niespodziewane wizyty, jakie składa tym niezwykłym kobietom, przynoszą mu nowe niespodzianki, gdy w przypadkowy sposób konfrontuje swoją przeszłość z teraźniejszością.

Świetną kreacją popisał się w filmie Bill Murray (Dzień świstaka). Wtórują mu znakomite aktorki: Frances Conroy, Jessica Lange, Sharon Stone i Tilda Swinton.

Nowy film Jima Jarmusha Broken Flowers działa jak otwarcie okna na świeże powietrze. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Wielkie kino! Jerzy Płażewski, KINO

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2011, tydzień 1: Między śmiechem a wzruszeniem.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share