kpb

Exils

tytuł oryginalny: Exils

reżyseria: Tony Gatlif
aktorzy: Romain Duris, Lubna Azabal, Leila Makhlouf

czas trwania: 103 min.
produkcja: Francja 2004
premiera: 2005-06-10

Nagroda za reżyserię - Cannes 2004

Znakomity film drogi, o podróży w poszukiwaniu własnych korzeni, prawdy o swojej tożsamości. Exils zrealizował Tony Gatlif, twórca Vengo i Transylwanii.

Pewnego dnia Zano składa swojej ukochanej Naimie szaloną propozycję wspólnego wyjazdu do Algieru. Czeka ich podróż przez Francję i Hiszpanię do ojczyzny, którą ich rodzice musieli opuścić. 

Zagubiona pośród pułapek emigracyjnego życia para bohaterów bez wahania wyrusza w drogę, a ich jedyny bagaż stanowi muzyka. Nim podejmą decyzję o przekroczeniu Atlantyku, zachłyśnięci wolnością poddają się zmysłowej atmosferze Andaluzji. 

W krainie przypadkowych spotkań, głośnego techno i muzyki flamenco Zano i Naima cofają się w czasie do chwil wygnania. Cały czas z nadzieją, że na końcu podróży uda im się odnaleźć swą tożsamość.

W filmie występują Romain Duris (W rytmie serca, Smak życia, Niebo nad Paryżem) i Lubna Azabal (W sieci kłamstw, Paradise Now).

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 2: Hanami, Babel - i inne spotkania na krańcach świata.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share