kpb

Smak życia

tytuł oryginalny: L' Auberge espagnole

reżyseria: Cédric Klapisch
aktorzy: Romain Duris, Cécile de France, Judith Godrèche, Audrey Tautou

czas trwania: 120 min.
produkcja: Francja 2002
premiera: 2003-05-09

MFF w Karlowych Warach 2002
nagroda publiczności

Cezary 2003
najlepszy kobiecy debiut aktorski - Cécile De France 
5 nominacji: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny - Cédric Klapisch, najlepsza aktorka drugoplanowa - Judith Godrèche, najlepszy montaż


Ciesząca się ogromną popularnością komedia nakręcona w prawdziwie europejskim stylu!

Xavier (27 lat) jest Paryżaninem. Otwiera się przed nim perspektywa pracy w strukturach Unii Europejskiej. Warunkiem jej podjęcia jest jednak odbycie rocznego stażu w Hiszpanii. Xavier udaje się zatem do Barcelony w ramach programu wymiany studenckiej Erasmus i wynajmuje pokój w centrum miasta. Jego współlokatorzy to prawdziwa mieszanka kulturowa: Włoch, Angielka, Duńczyk, Belgijka, Niemiec, Hiszpanka.

Widzowie śledzą rok z życia tej małej społeczności. Dla Xaviera to rok pełen przygód, początek nowej drogi. Pod znakiem zapytania staje jego miłość do Martine, dziewczyny, którą zostawił w Paryżu. Roczny pobyt w Barcelonie zupełnie zmienia jego życie...

Jednym z największych atutów filmu są znakomite i świetne dobrane role aktorskie. W filmie wystąpili: Romain Duris, Audrey Tautou, Judith Godrèche i Cécile de France. Parę lat później reżyser filmu, Cédric Klapisch, nakręcił jego kontynuację Smak życia 2.

Smak życia był także wyświetalny w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 1: Isabel Coixet i inne filmy o życiu.

Film prezentowany w ramach Nocy w Europie.


ZWIASTUN (wersja oryginalna):

Bookmark and Share