kpb

Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie

tytuł oryginalny: Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie

reżyseria: varia

czas trwania: 38 min.
produkcja: Polska 1971-1972

info: Baranki Dzieciom

BOLEK I LOLEK NA DZIKIM ZACHODZIE - zestaw bajek, 38' +  warsztaty muzyczne

 

Kolejna odsłona serii filmów z udziałem pary najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji, Bolka i Lolka. Zrealizowana w konwencji westernu opowieść o zmaganiach dzielnych chłopców z groźnym bandytą Pif-Pafem, znanym już z Wielkiej podróży Bolka i Lolka. Perypetie, jakie towarzyszą tym zmaganiom, bywają i zabawne, i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem małych bohaterów.

 

OBROŃCY PRAWA
(Stanisław Dülz) PL 1971, 10'

Bolek i Lolek wraz z szeryfem ścigają groźnego bandytę Pif Pafa, który obrabował bank. Opryszek trafia za kratki.

 

POSTRACH TEKSASU
(Stanisław Dülz) Pl 1972, 10'

Rabuś Pif-Paf wzywa z więzienia na pomoc swojego przyjaciela, zwanego Postrachem Teksasu. Bolek i Lolek zmuszają rewolwerowca do ucieczki.

 

POŚCIG
(Władysław Nehrebecki) PL 1972, 10'

Będący na Dzikim Zachodzie Bolek i Lolek ścigają bandytę, który obrabował dyliżans.

 

PORWANY EKSPRES
(Wacław Wajser) PL 1972, 9'

Złodziej Pif-Paf ze zrabowanymi pieniędzmi ucieka pociągiem. Bolek i Lolek wyruszają drezyną za pędzącą lokomotywą i ujmują przestępcę.WARSZTATY PLASTYCZNE po seansie poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie - pokaz bajek i warsztaty muzyczne.Wcześniej w ramach cyklu Baranki Dzieciom oraz Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie, Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (Styczeń 2022) oraz Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek na dzikim zachodzie - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

Bookmark and Share