kpb

Vengo

tytuł oryginalny: Vengo

reżyseria: Tony Gatlif
aktorzy: Antonio Canales, Orestes Villasan Rodriguez, Antonio Perez Dechent

czas trwania: 90 min.
produkcja: Niemcy/Japonia/Hiszpania/Francja 2000
premiera: 2001-08-10

Pełen muzyki film Tony'ego Gatlifa, twórcy Exils i Transylwanii.

Przejmująca opowieść o walce miłości, śmierci, przyjaźni, zemście i cygańskim honorze, rozgrywająca się w hiszpańskiej Andaluzji, wypełniona muzyką, śpiewem i tańcem flamenco.

Bohaterem Vengo  jest Caco (Antonio Canales). To dumny, przystojny mężczyzna, głowa rodziny. Zajmuje wysoką pozycję w lokalnej społeczności. Jednak śmierć ukochanej córki niszczy jego dotychczasowe życie. Caco bez przerwy odwiedza jej grób i płacze nad jej zdjęciem. Całą swą miłość i troskę przelewa na upośledzonego kuzyna bratanka Diego(Orestes Villasan Rodrigez).

Ojciec Diego (brat Caco)ukrywa się gdyż zabił członka rodziny Caravaca. Rodzina ta także zajmuje wysoką pozycję społeczną i w związku z zabójstwem szuka sprawiedliwości u Caco. Kiedy jednak ten nie chce zdradzić miejsca pobytu brata rodzina Caravaca zaczyna tracić cierpliwość i grozić, że zabiją Diego. Pomimo swej dumy Caco zdaje sobie szybko sprawę, że trzeba przerwać ten krąg śmierci. Jak jednak osiągnąć to i jednocześnie ochronić wszystkich, których kocha?

Moi bohaterowie pozostają sobą do końca. Są wierni Andaluzji i flamenco. Zwyczajni bohaterowie prawdziwego południa Europy. Tony Gatlif

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5 - Jane Campion i inne filmy z muzyką.

Bookmark and Share