kpb

Łowca androidów

tytuł oryginalny: Blade Runner

reżyseria: Ridley Scott
aktorzy: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young

czas trwania: 117 min.
produkcja: USA/Hong Kong/Wielka Brytania 1982
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Fantastycznonaukowy neo-noir z 1982 w reżyserii Ridleya Scotta, na motywach powieści Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? autorstwa Philipa K. Dicka. Nominowany do dwóch Oscarów i Złotego Globu.


Film ukazuje dystopijną wizję Los Angeles roku 2019, w świecie gdzie genetycznie wytworzone istoty – replikanci – idealnie podobni do ludzi w swojej powierzchowności – są używani do niebezpiecznych zadań w pozaziemskich koloniach. W wyniku buntu replikantów w jednej z takich kolonii, ich przebywanie na Ziemi zostaje uznane za nielegalne. Specjalne jednostki policji, zwane „łowcami androidów” („blade runners”) mają za zadanie łapać i „odsyłać na emeryturę” nieposłuszne jednostki. Fabuła filmu skupia się na grupie replikantów ukrywających się w Los Angeles oraz tropiącym ich podejrzliwym łowcy, Ricku Deckardzie (Harrison Ford).


| In the 21st century, a corporation develops human clones to be used as slaves in colonies outside the Earth, identified as replicants. In 2019, a former police officer is hired to hunt down a fugitive group of clones living undercover in Los Angeles.

 

Wcześniej w ramach: Łowca androidów & Blade Runner 2049 - pokazy specjalne oraz Letnie Tanie Kinobranie 2021 - Tydzień 3: Kino z tajemnicą / Kultowe Kinobranie.


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share