kpb

A nie mówiłem?

tytuł oryginalny: Te l'avevo detto

reżyseria: Ginevra Elkann
aktorzy: Valeria Golino, Greta Scacchi, Danny Huston

czas trwania: 100 min.
produkcja: Włochy 2023
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi

MFF w Toronto 2024: nominacja do nagrody Platform

Włoska zima. Lampki choinkowe migoczą przyjemnie w domach, ale w wiadomościach słychać o zaskakującej fali upałów, która przetacza się przez cały kraj. Promienie słońca początkowo witane są przez mieszkańców Rzymu z radością, ale z czasem upał osiąga przerażający poziom, a ludzie i zwierzęta przestają nad sobą panować.

W lecie we Włoszech padają rekordowe temperatury. Co by się stało, gdyby takie upały dotknęły kraj również w zimie? Nad tym pytaniem zastanawia się reżyserka Ginevra ElkannA nie mówiłem? to czarna komedia pełna inteligentnego humoru i gwiazd włoskiego kina. W filmie występują: Alba Rohrwacher (Szczęśliwy Lazzaro, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie), Riccardo Scamarcio (Oni, Trzy piętra), Valeria Bruni Tedeschi (Zwariować ze szczęścia) oraz amerykański aktor Danny Huston (Siła naszych marzeń, serial Yellowstone).


| In Rome, during a January weekend a sudden heatwave arrives. The sun is initially pleasant, but the heat quickly escalates to a frightening degree, resulting in people and animals losing self-control.

Prezentowany w ramach Cinema Italia Oggi 2024.

Bookmark and Share