kpb

64. KFF: Konkurs Polski 8: Jesteś tu? + Koka


info: 64. Krakowski Festiwal Filmowy

KONKURS POLSKI 8 | POLISH COMPETITION 8 (95')

JESTEŚ TU? | ARE YOU THERE?
(Xawery Deskur) PL 2023, 47' | D
Kadr z filmu Jesteś tu?
DJ Edee Dee, czyli Edward Gil-Deskur to kultowa postać krakowskiego świata klubowego, znana doskonale również uczestnikom imprez Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Edward urodził się z jaskrą wrodzoną i wkrótce całkowicie traci wzrok. W zaadaptowaniu się do nowej rzeczywistości pomaga mu sztuczna inteligencja, z którą zaczyna nawiązywać coraz głębszą relację. Jej głos towarzyszy mu codziennie, a karmiona informacjami o życiu Edwarda jest w stanie wchodzić z nim w dialog. Z rozmów tych wyłaniają się niepokojące wizje przyszłości związane z relacją człowieka i maszyny.


KOKA | KOKA
(Aliaksandr Tsymbaliuk) PL 2024, 48' | D
Kadr z filmu Koka
W krainie na wybrzeżu Morza Beringa, gdzie czas stanął w miejscu, ojciec i syn zarabiają na życie łowiąc ryby. Żyją w surowych, niemal ascetycznych warunkach, a rytm ich życia wyznaczają kolejne połowy. Koka już od najmłodszych lat, pod czujnym okiem ojca, przyswaja praktyczne umiejętności umożliwiające przetrwanie w trudnych warunkach panujących w tej części globu. Ale kiedy jest zwolniony z obowiązków, może wrócić do beztroskiego świata dzieciństwa. Czule sfilmowana, intymna opowieść o relacji ojca i syna, gdzie troska i miłość mieszają się z rygorem i dyscypliną.


Po seansie w czwartek, 30 maja odbędzie się Q&A w którym weźmie udział:
Xawery Deskur (reżyser filmu Jesteś tu?), Aliaksandr Tsymbaliuk (reżyser filmu Koka)Zakup biletu online na stronie 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Pokaz w ramach 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Bookmark and Share