kpb

Piotr Orzechowski “Pianohooligan” i Kuba Więcek

PIOTR ORZECHOWSKI “PIANOHOOLIGAN”
Pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym
i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”. Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Współpracował z takimi gigantami muzyki współczesnej jak Philip Glass, Steve Reich czy Krzysztof Penderecki oraz wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak.

KUBA WIĘCEK
Saksofonista i kompozytor. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in Fryderyka oraz Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego za debiut fonograficzny zatytułowany Another Raindrop, który jest pierwszym debiutem w kultowej serii Polish Jazz od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Poza swoim trio koncertuje m.in z Kamilem Piotrowiczem, Piotrem Orzechowskim czy Marcinem Maseckim. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie, regularnie koncertując na całym świecie.

Bookmark and Share