kpb

Kolacja pożegnalna

tytuł oryginalny: Letzter Abend

reżyseria: Lukas Nathrath
aktorzy: Sebastian Jakob Doppelbauer, Pauline Werner, Nikolai Gemel

czas trwania: 90 min.
produkcja: Niemcy 2023
premiera: 2024-05-24
język: niemiecki
napisy: polskie
in German with Polish subtitles

Co może pójść nie tak w trakcie kolacji w gronie przyjaciół? Czarna komedia nakręcona w zaledwie siedem dni, jest oryginalnym debiutem niemieckiego reżysera Lukasa Nathratha, który został nagrodzony m.in. na festiwalu w Locarno.

Akcja filmu w dużej mierze sprowadza do jednego wnętrza. To tam, w trakcie pożegnalnej kolacji, stajemy się świadkami całego spektrum emocji, jakie za sprawą świetnie napisanych dialogów udzielają się bohaterom. Od śmiechu do wzruszeń, od złości po zaskoczenie. W końcu co może pójść nie tak na spotkaniu w gronie przyjaciół?

Pandemia i związany z nią lockdown solidnie dały się we znaki Lisie i Clemensowi, głównym bohaterom komedii Kolacja pożegnalna. Para zdecydowana jest zacząć nowy rozdział w swoim życiu, a pomóc ma w tym przeprowadzka z sennego Hanoweru do tętniącego życiem Berlina.

Lisa jest ambitną lekarką, przed którą poważna zawodowa szansa, Clemens z kolei próbuje swoich sił jako piosenkarz i tekściarz. Oboje liczą, że wyjazd do niemieckiej stolicy okaże się przełomowy na każdej płaszczyźnie ich życia. Zanim jednak do tego dojdzie, para postanawia zorganizować pożegnalną kolację w swoim niemal pustym już mieszkaniu. Kiedy kolejni przyjaciele odwołują w ostatniej chwili wizytę, a w ich miejsce na imprezę trafiają nieproszeni goście, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli…

| A group of friends getting together for one couple's farewell party while eyeing each other's achievements.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Piątek
    24 maja Friday May 24
  • Sobota
    25 maja Saturday May 25
  • Niedziela
    26 maja Sunday May 26