kpb

Reel Rock 18

tytuł oryginalny: Reel Rock 18

reżyseria: varia

czas trwania: 118 min.

info: Pokaz filmów wspinaczkowych

Po raz pierwszy będzie można zobaczyć u nas filmy wspinaczkowe Reel Rock! Reel Rock 18 to cztery nowe produkcje o wspinaniu w różnych miejscach globu. Widzowie wejdą na mityczne Mount Mizugaki (With My Heart), poczują emocje towarzyszące zdobywaniu peruwiańskiego 6-tysięcznika (Jirishanca), poznają społeczność wspinaczy w ogarniętej wojną Ukrainie (Climbing Never Die) i zobaczą deep water solo na Majorce w wykonaniu kobiecego duetu (Yeah Buddy).

O FILMACH:
JIRISHANCA | JIRISHANCA
czas trwania: 31’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_0.jpg
Znani alpiniści Josh Wharton i Vince Anderson podejmują próbę klasycznego wejścia na szczyt Jirishanca – 6-tysięcznika leżącego w Andach Peruwiańskich, który zachwyca i przyciąga wielu wspinaczy. Zespół musi się zmierzyć z różnymi wyzwaniami – czekają ich trudności 5.13, zalodzone dachy, techniczny teren mikstowy i zdradliwe śnieżne grzyby. Podczas pokonywania Italian Route wspinacze starają się pogodzić ryzyko, będące nieodłącznym elementem takich wyzwań, ze swoją miłością do górskich przygód.


WITH MY HEART | WITH MY HEART
czas trwania: 22’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_1.jpg
Sachi Amma długo szukał swojej drogi. Zaczynał od wspinania sportowego i trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata w tej dziedzinie. Z czasem wspinaczka tradowa stała mu się znacznie bliższa od podium i tytułów. Urzekł go nie tylko jej wymiar fizyczny, ale również duchowy. Punktem kulminacyjnym filozoficzno-górskiej podróży Japończyka jest próba wytyczenia wizjonerskiej drogi na Mount Mizugaki.


CLIMBING NEVER DIE
| CLIMBING NEVER DIE
czas trwania: 38’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_2.jpg
Czy podczas wojny jest miejsce na wspinanie? Czy sportowa pasja pomaga utrzymać się przy życiu, czy wręcz przeciwnie – naraża je na dodatkowe niebezpieczeństwo? Matt Groom, dziennikarz sportowy, odbywa podróż w głąb ogarniętej wojną Ukrainy. Dociera do społeczności, którą spaja wspinaczka oraz patriotyzm, i poznaje ludzi próbujących ocalić swój system wartości w obliczu wojny.


YEAH BUDDY | YEAH BUDDY
czas trwania: 27’
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14258_3.jpg
Angie Scarth-Johnson jest młodą australijską wspinaczką, która nieraz zadziwiła środowisko swoimi imponującymi osiągnięciami i rekordami. Tym razem jedzie na Majorkę z Hazel Findlay, doświadczoną w przygodowym wspinaniu, żeby spróbować swoich sił w deep water solo.

Bookmark and Share