kpb

63. KFF: Dojrzałe kino: Pieśni ziemi

tytuł oryginalny: Fedrelandet

reżyseria: Margreth Olin

czas trwania: 90 min.
produkcja: Norwegia 2023
język: norweski
napisy: polskie
in Norwegian with Polish subtitles
info: 63. Krakowski Festiwal Filmowy | Dojrzałe Kino

DOJRZAŁE KINO (90')


PIEŚNI ZIEMI | FEDRELANDET
(Margreth Olin) NO 2023, 90' | D

Zapierający dech wizualno-dźwiękowy poemat w którym reżyserka Margreth Olin, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film, poprzez oszałamiające obrazy i wibrujące dźwięki, odsłania przed nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny.

Od lat marzyłam by zrobić taki film. Zastanawiałam się jak najlepiej sportretować głęboką więź człowieka z przyrodą i wróciłam do domu, by odwiedzić mojego ojca – wyznała autorka dokumentu, Margreth Olin. –  Mój ojciec ma teraz 86 lat i być może jego pokolenie jest ostatnim, które posiada głęboką wiedzę o tym, jak dbać o naturę.


| Being connected to nature, what does it mean? Father knows and father shows. The director's father is 84. We follow in his footsteps into the mountain home. Into nature's smallest life and out to grand panoramas, where he grew up.

 

Pokaz w ramach 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz cyklu Dojrzałe Kino.

Bookmark and Share