kpb

Houria

tytuł oryginalny: Houria

reżyseria: Mounia Meddour
aktorzy: Lyna Khoudri, Rachida Brakni, Nadia Kaci

czas trwania: 104 min.
produkcja: Francja/Algieria 2022
premiera: 2023-06-02
język: francuski, arabski
napisy: polskie
in French and Arabic with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki.

Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.

Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.


| A young woman who is passionate about ballet dancing and experiences a trauma, and then she meets other women who have experienced similar situations and they find a creative way to pursue their passion.

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
- Tydzień 5: Wenus.

Wcześniej w ramach cyklu Premiery Psychologiczne i Baranki w Pieluchach.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Piątek
    26 lipca Friday July 26
  • Wtorek
    30 lipca Tuesday July 30
  • Środa
    31 lipca Wednesday July 31