kpb

Suzume

tytuł oryginalny: Suzume

reżyseria: Makoto Shinkai

czas trwania: 122 min.
produkcja: Japonia 2022
premiera: 2023-04-21
język: japoński
napisy: polskie
in Japanese with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

BERLINALE 2023 - nominacja: Złoty Niedźwiedź - Udział w konkursie głównym (Makoto Shinkai)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepszy film animowanyFilm reżysera Makoto Shinkai Suzume miał międzynarodową premierę w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. To pierwszy od dwóch dekad japoński film anime w konkursie festiwalu.

To opowieść o dojrzewaniu 17-letniej głównej bohaterki. Animacja rozgrywa się w różnych miejscach dotkniętych katastrofą w całej Japonii.

Podróż Suzume rozpoczyna się w spokojnym miasteczku w Kyushu (południowo-zachodnia Japonia), kiedy spotyka chłopaka, który szuka tajemniczych drzwi. Dziewczyna znajduje je zniszczone pośród ruin, jakby były osłonięte przed jakąkolwiek katastrofą. Suzume zdaje się być przyciągana przez ich moc i sięga aby je otworzyć...

Drzwi zaczynają otwierać kolejne drzwi w całej Japonii, siejąc zniszczenie. Suzume musi zamknąć te portale, aby zapobiec dalszej katastrofie.

Nigdy wcześniej niewidziana sceneria, spotkania i pożegnania... Niezliczone wyzwania czekają na Suzume podczas podróży. Pomimo wszystkich przeszkód na jej drodze, ta przygoda rzuca promień nadziei na nasze własne zmagania z najtrudniejszymi wyzwaniami, które składają się na codzienne życie. Opowieść o zamykanych drzwiach, które łączą naszą przeszłość z teraźniejszością i przyszłością, pozostawi w naszych sercach trwały ślad.

Wciągnięta przez te tajemnicze drzwi, podróż Suzume właśnie się zaczyna.


| A modern action adventure road story where a 17-year-old girl named Suzume helps a mysterious young man close doors from the outer side that are releasing disasters all over in Japan.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2024
- Tydzień 9: Neptun.ZWIASTUN:

Bookmark and Share