kpb

Liczba doskonała

tytuł oryginalny: Liczba doskonała

reżyseria: Krzysztof Zanussi
aktorzy: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska, Jan Nowicki

czas trwania: 85 min.
produkcja: Polska / Włochy / Izrael 2022
premiera: 2023-04-14
język: polski
in Polish
info: Dojrzałe Kino

Orły 2024 - nominacje: Najlepszy montaż (Milenia Fiedler)

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce.

Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska). Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

W Liczbie doskonałej Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

Krzysztof Zanussi o swoim filmie:
Liczba doskonała to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: Struktury kształtu i Iluminacji ukazując relacje nauki, życia i wiary.


| What makes life meaningful: success or love? This dilemma is faced by Joachim, a fulfilled man approaching the end of his life, and a young mathematical genius, David. This film is a return to the central themes of the director's work. The answers he gives this time are perverse and not obvious.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share