kpb

Braty

tytuł oryginalny: Braty

reżyseria: Marcin Filipowicz
aktorzy: Hubert Miłkowski, Sebastian Dela, Marta Stalmierska, Cezary Łukaszewicz

czas trwania: 82 min.
produkcja: Polska 2022
premiera: 2023-04-21
język: polski
in Polish
info: Letnie Tanie Kinobranie

Młodzi i Film 2022: Udział w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych

Braty to intymna historia o przyspieszonym dorastaniu, a zarazem pierwszy w polskiej kinematografii film osadzony w deskorolkowym świecie.  

Filip ma siedemnaście lat. Nade wszystko kocha jeździć na desce. Od zawsze żyje w cieniu starszego o dwa lata brata Bartka. Chłopaki muszą poradzić sobie z niedawną stratą matki i z ojcem, który pogrążony w żałobie i depresji izoluje się od świata, uciekając w narkotyki. Przedwcześnie zmuszeni do odpowiedzialności za samych siebie, „braty” łapią ostatnie momenty beztroski. W towarzystwie dziewczyny Bartka - Klaudii - włóczą się po przedmieściach, jeżdżą na deskorolce, kręcą blanty i imprezują, uprawiając seks w pierwszych samochodach, paląc ich gumy. Nie zdają sobie sprawy, że niebawem czeka ich trudny egzamin z braterstwa.

W jednej ze scen filmu można zobaczyć ostatni koncert formacji Syny. Na ścieżce dźwiękowej filmy znalazły się też utwory innych artystów, jak Pezet, Waglewski Fisz Emade i Tricky. Autorem muzyki do filmu jest Noon.


| Filip is seventeen, but he is still a kid who loves skateboarding. His older brother will soon leave the family home to live on his own, but he is still a strong presence in Filip's life and tries to prepare him for adulthood. The two brothers have to deal with the recent loss of their mother and with the father whose grief and depression isolate him from the rest of the world and push him towards hard drugs. The broys, prematurely forced to fend for themselves, try to enjoy their last moments of their seemingly carefree lives. They skateboard, kill time roaming around the suburbs, roll joints, have sex in the first sports cars, and then use them to burn rubber in deserted hangars. Little do they know that their brotherhood is about to be put to the toughest test yet.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
Tydzień 8: Kolor czerwony.

ZWIASTUN:

Bookmark and Share