kpb

Stefan Wesołowski z zespołem

Nagradzany polski skrzypek, kompozytor, i autor muzyki filmowej. Wystąpi w towarzystwie Anny Pašić (harfa) oraz Oliwiera Andruszczenko (klarnet, saksofon).

 

| Polish violinist and composer (also of film music) together with Anna Pašić  (harp) and Oliwier Andruszczenko (clarinet, saxophone).


O ARTYSTACH:

Stefan Wesołowski

Pochodzący z Gdańska kompozytor i skrzypek, absolwent francuskiej Academie Musicale de Villecroze, związany z brytyjskim publisherem Mute Song (Nick Cave, Ben Frost, Max Richter i wielu innych), amerykańskim wydawnictwem Important Records (Pauline Oliveros, Coil, Josef van Wissem) i francuskim Ici D'ailleurs (Chapelier Fou, Yann Tiersen). Jest autorem trzech znakomicie przyjętych albumów solowych oraz nagranego z Piotrem Kalińskim Nanook of the North (2018). Jego album Rite of the End został wybrany najlepszą płytą 2017 roku w plebiscycie Gazety Wyborczej oraz międzynarodowego portalu Beehy.pe. Gdyby Wesołowski żył w XIX wieku, dziś byłby na kartach podręczników historii muzyki – pisał o nim wówczas Jacek Hawryluk z radiowej Dwójki. Album przyniosł kompozytorowi również nominację do Paszportu Polityki. Istotną gałąź twórczości Wesołowskiego stanowi komponowanie muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do Listen to me Marlon, Love Express. The Disappearance of Walerian Borowczyk i Ucieczki na Srebrny Glob. Najnowszą produkcją z muzyką Wesołowskiego jest irlandzki film Wilk z Lily-Rose Deep i George MacKayem w rolach głównych.

 

Anna Pašić

Harfistka i kompozytorka mieszkajaca w Warszawie. Wykonując i nagrywając muzykę, współpracuje z artystami i artystkami reprezentującymi różne gatunki muzyczne m.in. z Benem Frostem, Piotrem Kurkiem, Hanią Rani, Oxford Drama. Na koncie ma występy na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą: Waves Vienna, Unsound Festival, OFF Festival, Opener Festival oraz Halfway Festival. Od jakiegoś czasu występuje także z własnymi kompozycjami, łącząc harfę z elektroniką. Do tej pory zagrała na Ephemera Festival, Tchnienia oraz w ramach cyklu S.P.A. w Warszawskiej SAUNIE. Stefana Wesołowskiego poznała w 2014 roku wykonując jego kompozycje z albumu Liebestod, podczas MFF Nowe Horyzonty. Od tamtej pory nagrywała partie harfy do muzyki filmowej skomponowanej przez Stefana, a także zagrali razem (w różnych składach) wiele koncertów m.in. na SXSW (USA), Up To Date Festival, Auksodrone, Ars Cameralis.

 

Jerzy Mączyński

Saksofonista i kompozytor, lider formacji Jerry & The Pelican System. Nazywany głosem młodego pokolenia wykształconych artystów. Jerzy Mączyński to syn dwójki artystów związanych z warszawskim Teatrem Capitol – aktorki Anny Gornostaj i reżysera Stanisława Mączyńskiego. Posiada gruntowne wykształcenie muzyczne, które zdobywał w klasach jazzu i muzyki klasycznej m.in. szkoły „Bednarska” w Warszawie, a następnie Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ostatni rok studiów pierwszego stopnia spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddansk Musikkonservatorium w mieście Odense. W 2018 roku rozpoczął studia magisterskie w filii bostońskiej szkoły Berklee College of Music w Walencji na kierunku contemporary music performance. Jest drugim Polakiem po Piotrze Orzechowskim (znanym także jako Pianohooligan), który zdobył dyplom tej prestiżowej uczelni. Kształcił się również u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat, Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski.

 

 

Stefan Wesołowski z zespołem wystąpi w ramach
23. Festiwalu Filmu Niemego:

czwartek, 8 grudnia 2022, godz. 19.30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
MAYA DEREN - FILMY EKSPERYMENTALNE
| EXPERIMENTAL FILMS BY MAYA DEREN, 70’

Bookmark and Share