kpb

Nie martw się, kochanie (SMAK)

tytuł oryginalny: Don't Worry Darling

reżyseria: Olivia Wilde
aktorzy: Florence Pugh, Harry Styles, Olivia Wilde, Gemma Chan

czas trwania: 122 min.
produkcja: USA 2022
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Spotkania Młodych Amatorów Kina

Alice (Pugh) i Jack (Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin.


Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Pine) – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii. Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad „rozwojem nowoczesnych materiałów”. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Chan) – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory.


Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego. Alice czuje się w obowiązku sprawdzić, czym zajmują się pracownicy Victory i dlaczego? Jak dużo będzie gotowa poświęcić dla ujawnienia tego, co naprawdę dzieje się w tym raju?


| A 1950s housewife living with her husband in a utopian experimental community begins to worry that his glamorous company may be hiding disturbing secrets.

 

Prezentowany w ramach SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina - inauguracja sezonu: Nie martw się, kochanie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share