kpb

Podróże - zestaw I

tytuł oryginalny: Podróże

czas trwania: 40 min.

info: Baranki Dzieciom

Pięć odcinków polskich bajek, których bohaterowie udając się w podróż przeżywają niezwykłe przygody. Na ekranie: Agatka, ryjówka Florka, Mały Miś i Tata Miś oraz rezolutne Przedszkolaki.

 

PODRÓŻE – zestaw bajek, 40’ + warsztaty muzyczne

 

AGATKA: AGATKA I MARYNARZ

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_1.jpg

Agatka ogląda książkę z rysunkami różnych okrętów. Najbardziej podoba jej się statek ratownictwa morskiego. Nagle z książki dobiega głos – na statku jest Marynarz, który skarży się, że dostał depeszę od rozbitków, ale nie może płynąć im na pomoc, gdyż wokół statku nie ma wody. Agatka wraz z Cyrylem wskakują do książeczki i dorysowują morze wokół statku. Razem z Marynarzem płyną na ratunek dwóm małym pingwinkom…


 
PAMIĘTNIK FLORKI: PODRÓŻ

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_2.jpg

Florka, rodzice i bliźniaki wyruszają na wakacje nad morze. Wszyscy są podekscytowani, a najbardziej bliźniaki, które w pociągu nie mogą wysiedzieć na miejscu. Nad morzem nie jest lepiej, podczas beztroskiego plażowania nagle znikają! Na szczęście udaje ich się odnaleźć w piaskowym tunelu. Florka nie sprawia rodzicom takich kłopotów, zaprzyjaźnia się z myszką Józefiną, z którą skacze przez fale i zbiera muszelki. Jest szczęśliwa. Wakacje to taki cudowny wynalazek! Niestety wszystko się kiedyś kończy, także lato. Florce ciężko się z tym pogodzić, ale może coś się kończy, żeby mogło się rozpocząć coś nowego?
 


PRZYTUL MNIE: CAŁA PODRÓŻ

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_3.jpg

Mały Miś i Tata Miś znajdują na brzegu rzeki kajak i postanawiają zrobić z niego użytek. Czy ludzki wynalazek będzie źródłem udanej zabawy?


 
PRZYTUL MNIE: WYCIECZKA

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_4.jpg

Tatuś i Miś wybierają się na wycieczkę po lesie. Niestety szybko się gubią, a dumny Tatuś nie chce zapytać o drogę.


 
PRZEDSZKOLAKI: WYCIECZKA DO LASU

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12947_5.jpg

Przedszkolaki wybierają się na wycieczkę do lasu. Kucharka przygotowała w koszyku przysmaki. Miejsce biwaku okazuje się ścieżką mrówek. Dzieci poznają zwyczaje owadów. Na koniec wszyscy zajadają racuchy z jabłkami.

 

 
WARSZTATY MUZYCZNE po seansie poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.


Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.

 

Prezentowany w ramach Baranki Dzieciom - inauguracja sezonu: Podróże.


Bookmark and Share