kpb

Bajki Bolka i Lolka - zestaw III

tytuł oryginalny: Bajki Bolka i Lolka

czas trwania: 80 min.
produkcja: Polska 1970-1971

Bajki Bolka i Lolka to kolejna odsłona serii filmów z udziałem pary najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji. Tym razem, Bolek i Lolek zmierzą się z rozmaitymi stworzeniami rodem z baśni i legend oraz wkroczą do niezwykłych, fantastycznych światów.

 

BAJKI BOLKA I LOLKA – zestaw bajek, 40' + warsztaty plastyczne

 

BABA JAGA

W czasie grzybobrania Bolkowi i Lolkowi przydarzają się dziwne przygody. Wyobraźnia podsuwa chłopcom myśl o niesamowitych niebezpieczeństwach. Ale Baba Jaga okazuje się tylko zwykłą staruszką zbierającą w lesie zioła. 


BRZYDKIE KACZĄTKO

Bolek i Lolek znajdują jajko i umieszczają je w inkubatorze. Z jajka wykluwa się niezdarne pisklę. Porzuconym, samotnym pisklęciem opiekuje się Lolek. Z niezdarnego Brzydkiego Kaczątka wyrasta duży, piękny łabędź, który znajduje wśród łabędzi piękną partnerkę.


KRÓLOWA ŚNIEGU

Bolek i Lolek przypinają swoje sanki do sań Królowej Śniegu. Bolek odczepia sanki Lolka i sam odjeżdża z piękną królową. Porzucony Lolek karmi w lesie zgłodniałe zwierzęta, a potem uwalnia uwięzionego przez Królową Śniegu Lolka.


ZŁOTA RYBKA

Lolek złowił złotą rybkę. Złota rybka ofiarowała mu najpierw koronę, potem bogactwo, ale Lolek odrzucił to wszystko, marząc o rowerze. Rybka ofiaruje kolejno chłopcom rower, samochód, rakietę i wreszcie najbardziej dla nich pasujący pojazd - hulajnogę.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40')
 
Warsztaty plastyczne poprowadzi Aleksander Rajewski - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

 

Prezentowany w ramach Wakacje z Barankami: Bajki Bolka i Lolka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne.

Bookmark and Share