kpb

Ennio

tytuł oryginalny: Ennio

reżyseria: Giuseppe Tornatore

czas trwania: 156 min.
produkcja: Włochy / Belgia / Holandia / Japonia / Chiny / Niemcy 2021
premiera: 2022-07-06
język: angielski, włoski
napisy: polskie
in English and Italian with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Ennio Morricone - laureat Honorowego Oscara, Honorowego Złotego Lwa w Wenecji, trzech Złotych Globów, sześciu Nagród BAFTA, trzech Nagród Grammy i Oscara za najlepszą muzykę do Nienawistnej Ósemki - legendarny kompozytor, którego filmografia obejmuje ponad 70 nagradzanych filmów, w tym Dawno temu w Ameryce, Cinema Paradiso, Misja czy Nietykalni. Historia jego muzyki, to historia kina.


Dokument zaprasza w podróż do życia prywatnego i artystycznego wspaniałego kompozytora. Zawiera obszerne wywiady przeprowadzone przez Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone, takimi jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai oraz zapiski rozmów reżysera z samym Maestro!


Ennio to niezwykła audiofilska podróż dla każdego miłośnika kina! Ludzie, którzy tworzą kinofilską społeczność z pewnością przeżyją ogromne emocje podczas seansu, od śmiechu po łzy, poruszeni pięknem historii jednego człowieka. Geniusza, który odmienił swoją muzyką świat filmowy na zawsze!


| A documentary on the legendary film composer Ennio Morricone.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
-
Tydzień 2: Kolor niebieski.


Wcześniej w ramach Ennio - pokaz przedpremierowy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share