kpb

62. Krakowski Festiwal Filmowy

62. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
29 maja - 12 czerwca 2021

 

PROGRAM projekcji w Kinie Pod Baranami
C - Sala Czerwona | Red Auditorium
N - Sala Niebieska | Blue Auditorium


29 maja | May 29 (niedziela | Sunday)
30 maja | May 30 (poniedziałek | Monday) 
31 maja | May 31 (wtorek | Tuesday)
1 czerwca | June 1 (środa | Wednesday)
2 czerwca | June 2 (czwartek | Thursday)
3 czerwca | June 3 (piątek | Friday)
4 czerwca | June 4 (sobota | Saturday)


 

 

niedziela, 29 maja | Sunday, May 29
N 15.30 DOC FILM MUSIC 1 | DOC FILM MUSIC 1 (56')
SHLOMO BAR. MUSICAL DOKUMENTALNY | SHLOMO BAR – A MUSICAL DOCUMENTARY
(Gilad Inbar) IL 2021, 56' | D + Q&A

C 16.30 KONKURS POLSKI 2 | POLISH COMPETITION 2 (87')
FOLLOWERS. ODPALAJ LAJWA | FOLLOWERS. LIVE SHOOTING
(Jakub Radej) PL 2022, 28' | F + Q&A
TOŻSAMOŚĆ | IDENTITY
(Konrad Królikowski) PL 2022, 59' | D + Q&A

N 17.45 POKAZ SPECJALNY 7 | SPECIAL SCREENING 7 (79')
DESZCZ 2020 | RAIN IN 2020
(Lee Yong Chao) TW 2021, 79' | D

 

 

poniedziałek, 30 maja | Monday, May 30
C 12.30 DOC FILM MUSIC 2 | DOC FILM MUSIC 2 (81')
BLISKO SIEBIE
| NEAR AND DEAR
(María Alvarez) AR 2021, 81' | D

N 13.00 DOC FILM MUSIC 3 | DOC FILM MUSIC 3 (67')
ATONALNY BLASK
| ATONAL GLOW
(Alexander Koridze) GE 2021, 67' | D

C 15.30 KONKURS POLSKI 6 | POLISH COMPETITION 6 (80')
OPOWIEDZ MI O MNIE | TELL ME MY STORY
(Maciej Miller) PL 2022, 22' | D + Q&A
KOT | THE CAT
(Zofia Strzelecka) PL 2022, 6' | A
SFORA | THE PACK
(Tadeusz Chudy) PL 2022, 52' | D + Q&A

N 16.00 POKAZ SPECJALNY 4 | SPECIAL SCREENING 4 (73')
LUSTRO | MIRROR
(Siddhant Sarin, Debankon Solanky) IN/LT/KP 2022, 73' | D + Q&A

N 18.15 PANORAMA POLSKIEGO DOKUMENTU 4 | PANORAMA OF THE POLISH DOCUMENTARY FILM 4 (69')
LOT | FLIGHT
(Anna Zakrzewska, Łukasz Ronduda) PL 2022, 69' | D

C 18.30 KONKURS POLSKI 8 | POLISH COMPETITION 8 (100')
W KRĘGU | IN THE CIRCLE
(Jan Naszewski) PL 2022, 23' | F + Q&A
BÓG I WOJOWNICY LUNAPARKÓW | GOD AND LUNAPARKS' WARRIORS
(Bartłomiej Żmuda) PL 2022, 77' | D + Q&A

N 20.30 PANORAMA POLSKIEGO DOKUMENTU 5 | PANORAMA OF THE POLISH DOCUMENTARY FILM 5 (81')
LOMBARD | THE PAWNSHOP
(Łukasz Kowalski) PL 2022, 81' | D

C 21.00 DOC FILM MUSIC 5 | DOC FILM MUSIC 5 (93')
CESÁRIA ÉVORA | CESÁRIA ÉVORA
(Ana Sofia Fonseca) PT 2022, 93' | D

 

 

wtorek, 31 maja | Tuesday, May 31
C 12.30 KONKURS POLSKI 10 | POLISH COMPETITION 10 (58')
MOJA OZERNA
| MY PLACE OZERNA
(Karina Będkowska) PL 2022, 58' | D

C 15.30 KONKURS POLSKI 12 | POLISH COMPETITION 12 (88')
TO NIE BĘDZIE FILM FESTIWALOWY
THIS WILL NOT BE A FESTIVAL FILM
(Julia Orlik) PL 2022, 8' | A
MARTWE MAŁŻEŃSTWO | A DEAD MARRIAGE
(Michał Toczek) PL 2022, 19' | F
KWITNĄCY MÓZG | BLOOMING BRAIN
(Edyta Adamczyk) PL 2022, 10' | A
ODGRZEB | UNBURIAL
(Artur Wyrzykowski) PL 2022, 22' | F
MUSIC OF SONNY | MUSIC OF SONNY
(Anna Sałacińska, Klementyna Margolis) PL 2022, 8' | A
KIEDY BĘDĘ... | WHEN I'LL BE...
(Tymoteusz Kałużewski) PL 2022, 21' | D

N 16.00 PANORAMA POLSKIEGO DOKUMENTU 7 | PANORAMA OF THE POLISH DOCUMENTARY FILM 7 (97')
SIMONA
| SIMONA
(Natalia Koryncka-Gruz) PL 2022, 97' | D + Q&A

C 18.30 DOC FILM MUSIC 6 | DOC FILM MUSIC 6 (78')
SYRENY
| SIRENS
(Rita Baghdadi) US/LB 2022, 78' | D

N 19.00 DOC FILM MUSIC 7 | DOC FILM MUSIC 7 (88')
DROGA SKRZYPKA NA DUŻY EKRAN
| FIDDLER’S JOURNEY TO THE BIG SCREEN
(Daniel Raim) US 2022, 88' | D

C 21.00 DOC FILM MUSIC 9 | DOC FILM MUSIC 9 (91')
JAN KAPR. OPERA DOKUMENTALNA
| KAPR CODE
(Lucie Králová) CZ/SK 2022, 91' | D

N 21.30 SHORT MATTERS. KRÓTKIE FILMY ROKU 1 | SHORT MATTERS. SHORT FILMS OF THE YEAR 1 (86')
BELLA
| BELLA
(Thelyia Petraki) GR 2022, 25' | F
BEZ SWOJEGO MIEJSCA | DISPLACED
(Samir Karahoda) XK 2022, 15' | D
PISANKI | EASTER EGGS
(Nicolas Keppens) BE/FR/NL 2022, 14' | A
DŁUGIE POŻEGNANIE | THE LONG GOODBYE
(Aneil Karia) GB 2022, 12' | F
MÓJ WUJEK TUDOR | MY UNCLE TUDOR
(Olga Lucovnicova) BE/MD 2022, 20' | D + Q&A

 

 

środa, 1 czerwca | Wednesday, June 1
N 11.00 DOJRZAŁE KINO (97')
SIMONA
| SIMONA
(Natalia Koryncka-Gruz) PL 2022, 97 | D

C 12.30 KONKURS POLSKI 3 | POLISH COMPETITION 3 (77')
DESEROWY JAMNIK
| DESSERT DACHSHUND
(Betina Bożek) PL 2022, 7' | A
ZASADA
(Michał Bolland) PL 2022, 70' | D

N 13.00 DOC FILM MUSIC 10 | DOC FILM MUSIC 10 (66')
SZALONE DNI | CRAZY DAYS - OR MAKING AN OPERA IN PANDEMIC TIMES
(Sanne Rovers) NL 2022, 66' | D

C 15.30 DOC FILM MUSIC 11 | DOC FILM MUSIC 11 (85')
PARAÍSO | PARAÍSO
(Sergio Tréfaut) PT/FR 2021, 85' | D

N 16.00 (R)EWOLUCJE - POKAZ SPECJALNY 11 | (R)EVOLUTIONS - SPECIAL SCREENING 11 (248')
MR LANDSBERGIS
| MR LANDSBERGIS
(Sergei Loznitsa) LT/NL/US 2021, 248' | D + Q&A

C 18.30 KONKURS POLSKI 1 | POLISH COMPETITION 1 (82')
7 SŁÓW O PRZEMIJANIU
| 7 WORDS ABOUT PASSING AWAY
(Łukasz Iwanicz) PL 2022, 9' | D + Q&A
GŁOS | THE VOICE
(Dominika Montean-Pańków) PL 2022, 73' | D + Q&A

C 21.00 KONKURS POLSKI 15 | POLISH COMPETITION 15 (94')
KOT
| CAT
(Zofia Kowalewska) PL 2022, 21' | F
UKOS ŚWIATŁA | EDGE OF LIGHT
(Wojciech Szumowski) PL 2021, 73' | D

N 21.15 PANORAMA POLSKIEGO DOKUMENTU 1 | PANORAMA OF THE POLISH DOCUMENTARY FILM 1 (56')
PAN KLEKS. WOJNA I MIŁOŚĆ
| MR. INKBLOT IN LOVE & WAR
(Władysław Jurków) PL 2021, 56' | D + Q&A

 

 

czwartek, 2 czerwca | Thursday, Juna 2
C 12.30 DOC FILM MUSIC 1 | DOC FILM MUSIC 1 (56')
SHLOMO BAR. MUSICAL DOKUMENTALNY
| SHLOMO BAR – A MUSICAL DOCUMENTARY
(Gilad Inbar) IL 2021, 56' | D

N 13.00 POKAZ SPECJALNY 10 | SPECIAL SCREENING 10 (81')
BLACK MAMBAS
| BLACK MAMBAS
(Lena Karbe) DE/FR 2022, 81' | D

C 15.30 KONKURS POLSKI 16 | POLISH COMPETITION 16 (77')
SLOW LIGHT
| SLOW LIGHT
(Klijek/Adamski) PL/PT 2021, 11' | A
TEGO SIĘ NIE ROBI KOTU | ONE DOES NOT DO IT TO A CAT
(Jan Gębski) PL 2022, 10' | D
PŁOT | THE FENCE
(Tomasz Wolski) PL 2022, 26' | F + Q&A
KONIKI NA BIEGUNACH | THE ROCKING HORSES
(Marcin Lesisz) PL 2022, 30' | D

N 16.00 DOC FILM MUSIC 5 | DOC FILM MUSIC 5 (93')
CESÁRIA ÉVORA | CESÁRIA ÉVORA
(Ana Sofia Fonseca) PT 2022, 93' | D  + Q&A

C 18.30 DOC FILM MUSIC 3 | DOC FILM MUSIC 3 (67')
ATONALNY BLASK
| ATONAL GLOW
(Alexander Koridze) GE 2021, 67' | D + Q&A

N 19.00 DOC FILM MUSIC 2 | DOC FILM MUSIC 2 (81')
BLISKO SIEBIE
| NEAR AND DEAR + Q&A
(María Alvarez) AR 2021, 81' | D

C 21.00 DOC FILM MUSIC 4/KONKURS POLSKI 7 | DOC FILM MUSIC 4/POLISH COMPETITION 7 (80')
ZBIGNIEW SEIFERT. PRZERWANA PODRÓŻ
| ZBIGNIEW SEIFERT. INTERRUPTED JOURNEY
(Robert Kaczmarek) PL 2021, 80' | D

N 21.30 DOC FILM MUSIC 6 | DOC FILM MUSIC 6 (78')
SYRENY
| SIRENS
(Rita Baghdadi) US/LB 2022, 78' | D

 

 

piątek, 3 czerwca | Friday, June 3
N 13.30 JERZY HOFFMAN – DOKUMENTALISTA | JERZY HOFFMAN - DOCUMENTALIST (96')
CZY JESTEŚ WŚRÓD NICH?!
(Jerzy Hoffman) PL, 8' | D
UWAGA, CHULIGANI! | IT'S THE HOOLIGANS!
(Jerzy Hoffman) PL, 12' | D
DZIECI OSKARŻAJĄ
(Jerzy Hoffman) PL, 10' | D
SOPOT 1957
(Jerzy Hoffman) PL, 16' | D
PAMIĄTKA Z KALWARII
(Jerzy Hoffman) PL, 14' | D
DWA OBLICZA BOGA
(Jerzy Hoffman) PL, 16' | D
POCZTÓWKI Z ZAKOPANEGO
(Jerzy Hoffman) PL, 12' | D
JARMARK CUDÓW
(Jerzy Hoffman) PL, 8' | D

C 15.30 DOC FILM MUSIC 8/KONKURS POLSKI 13 | DOC FILM MUSIC 8/POLISH COMPETITION 13 (74')
30 LAT WYMÓWEK
| 30 YEARS OF EXCUSES
(Armand Urbaniak) PL 2022, 74' | D

N 16.00 DOC FILM MUSIC 9 | DOC FILM MUSIC 9 (91')
JAN KAPR. OPERA DOKUMENTALNA
| KAPR CODE
(Lucie Králová) CZ/SK 2022, 91' | D + Q&A

C 18.30 KONKURS POLSKI 5 | POLISH COMPETITION 5 (96')
TYLKO DO ŚWITU
| ONLY UNTIL DAWN
(Eliza Godlewska, Alan Ruczyński) PL 2022, 27' | F + Q&A
DOM WIELOPOKOLENIOWY | OUR TENEMENT
(Piotr Szczepański) PL 2022, 69' | D + Q&A

N 19.00 DOC FILM MUSIC 11 | DOC FILM MUSIC 11 (85')
PARAÍSO
| PARAÍSO
(Sergio Tréfaut) PT/FR 2021, 85' | D + Q&A

C 21.00 KONKURS POLSKI 11 | POLISH COMPETITION 11 (80')
PERFORMANCE
| PERFORMANCE
(Michał Edelman) PL 2022, 17' | F + Q&A
DEPTAK | BOULEVARD
Artur Wierzbicki) PL 2022, 63' | D + Q&A

N 21.30 SHORT MATTERS. KRÓTKIE FILMY ROKU 2 | SHORT MATTERS. SHORT FILMS OF THE YEAR 2 (87')
Z UKRYCIA
| HIDE
(Daniel Gray) HU/FR/CA 2022, 11' | A
DALEJ JEST DZIEŃ | BEYOND IS THE DAY
(Damian Kocur) PL 2022, 26' | F
W STRUMIENIU SŁÓW | IN FLOW OF WORDS
(Eliane Esther Bots) NL 2022, 22' | D
AKTUALNOŚCI | THE NEWS
(Lorin Terezi)AL/ES 2022, 15' | F
WCISNĄĆ W RAZIE PANIKI | PUSH THIS BUTTON IF YOU BEGIN TO PANIC
(Gabriel Böhmer) GB 2022, 13' | A

 

 

sobota, 4 czerwca | Saturday, June 4
C 12.30 DOC FILM MUSIC 7 | DOC FILM MUSIC 7 (88')
DROGA SKRZYPKA NA DUŻY EKRAN
| FIDDLER’S JOURNEY TO THE BIG SCREEN
(Daniel Raim) US 2022, 88' | D

N 13:00 POKAZ SPECJALNY 14 | SPECIAL SCREENING 14 (60')
MAŁA SATCHMO
| LITTLE SATCHMO
(John C. Alexander) US 2021, 60' | D + Q&A

C 15.30 KONKURS DOKUMENTALNY 14/KONKURS POLSKI 14 | DOCUMENTARY COMPETITION 14/POLISH COMPETITION 14 (70')
BOYLESQUE
| BOYLESQUE
(Bogna Kowalczyk) PL/CZ 2021, 70' | D

N 16.00 KONKURS POLSKI 16 | POLISH COMPETITION 16 (77')
SLOW LIGHT
| SLOW LIGHT
(Klijek/Adamski) PL/PT 2021, 11' | A + Q&A
TEGO SIĘ NIE ROBI KOTU | ONE DOES NOT DO IT TO A CAT
(Jan Gębski) PL 2022, 10' | D
PŁOT | THE FENCE
(Tomasz Wolski) PL 2022, 26' | F + Q&A
KONIKI NA BIEGUNACH | THE ROCKING HORSES
(Marcin Lesisz) PL 2022, 30' | D + Q&A

C 17.30 DOC FILM MUSIC 10 | DOC FILM MUSIC 10 (66')
SZALONE DNI
| CRAZY DAYS - OR MAKING AN OPERA IN PANDEMIC TIMES
(Sanne Rovers) NL 2022, 66' | + Q&A

 

Bookmark and Share