kpb

Yang

tytuł oryginalny: After Yang

reżyseria: Kogonada
aktorzy: Colin Farrell, Jodie Turner-Smith, Justin H. Nim

czas trwania: 96 min.
produkcja: USA 2021
premiera: 2022-07-01
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Sundance 2022 - wygrana: Nagroda Specjalna - Nagroda im. Alfreda P. Sloana (Kogonada)

 

Czy wspomnienia czynią nas ludźmi? Colin Farrell w swojej najlepszej roli od lat w zjawiskowym, czułym i pełnym emocji filmie, który zachwyci fanów takich hitów, jak Ona Spike’a Jonze’a  i Ex Machina Alexa Garlanda.


Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.


Kogonada zadebiutował na wielkim ekranie filmem Columbus z Johnem Cho w roli głównej, który zachwycił światowych krytyków i zapewnił mu miejsce na liście najciekawszych debiutów ostatnich lat. Jego najnowszy film Yang, który jest adaptacją sztuki Alexandra Weinsteina, miał swoją światową premierę na festiwalu w Cannes i podbił serca widzów na tegorocznym festiwalu Sundance. W roli głównej wystąpił znakomity Colin Farrell, którego czuła kreacja ojca, została doceniona przez krytyków i okrzyknięta jedną z najlepszych w karierze. Współautorem poruszającej i onirycznej ścieżki dźwiękowej do filmu Yang  jest jeden z najsłynniejszych japońskich kompozytorów, Ryuichi Sakamoto.


Media o filmie:

Opowieść o przyszłości, która z łatwością łączy w sobie intelekt i najgłębsze emocje
Todd Gilchrist, The Wrap


Film, które cię rozczuli, wzruszy i zostawi z nowym spojrzeniem na świat
Brian Davids, The Hollywood News


Pięknie sfilmowany i niezwykle czuły. Jeden z najlepszych filmów roku!
Nick Schager, The Daily Beast


| In a near future, a family reckons with questions of love, connection, and loss after their A.I. helper unexpectedly breaks down.


Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
Tydzień 7: Kolor fioletowy.

 

Wcześniej w ramach Yang - pokaz przedpremierowy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share