kpb

Fucking Bornholm

tytuł oryginalny: Fucking Bornholm

reżyseria: Anna Kazejak
aktorzy: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki, Jaśmina Polak

czas trwania: 99 min.
produkcja: Polska 2022
premiera: 2022-05-06
język: polski, angielski
napisy: polskie, angielskie
in Polish and English with Polish and English subtitles

OFF CAMERA 2022 - nominacja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Udział w konkursie (Anna Kazejak)


Tej majówce daleko do hygge... Fucking Bornholm to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie.


Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie Fucking Bornholm w reżyserii Anny Kazejak przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę. W rolach głównych Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki.


Fucking Bornholm dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.


| A group of friends are taking their kids to a traditional long weekend getaway on the Danish island of Bornholm, just like they did for many years. An incident between the children will spark a new crisis in their relationship. Each couple seems happy, but are they really? Maybe they’re just keeping up appearances?


ZWIASTUN:

Bookmark and Share