kpb

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

tytuł oryginalny: The Unbearable Weight of Massive Talent

reżyseria: Tom Gormican
aktorzy: Nicolas Cage, Pedro Pascal, Neil Patrick Harris

czas trwania: 115 min.
produkcja: USA 2021
premiera: 2022-04-22
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Żywa legenda kina, prawdziwy skarb narodów, czyli Nicolas Cage wciela się w siebie samego w szalonej komedii akcji.


Wielka popularność może okazać się bardzo kłopotliwa, gdy Twoim wielbicielem okazuje się najprawdziwszy czarny charakter. Potrzebujący zastrzyku gotówki hollywoodzki gwiazdor Nicolas Cage (w tej roli Nicolas Cage) przyjmuje zaproszenie do posiadłości tajemniczego milionera, nie podejrzewając, że staje się uczestnikiem bardzo niebezpiecznej gry.


Legenda kina Nicolas Cage tonie w długach. Aby się z nich wykaraskać przyjmuje nietypową, ale intratną propozycję od swojego bogatego wielbiciela – Javiego Gutierreza. Ma być honorowym gościem na jego przyjęciu urodzinowym w luksusowej rezydencji. Szybko okazuje się, że panowie nadają na tych samych falach. Zapowiada się więc szampańska zabawa i nic nie zwiastuje kłopotów. Nawet to, że Javi ma szalenie wybuchowy temperament i niezdrową skłonność do przemocy i nielegalnych rozrywek. Przecież wszystko jest dla ludzi! Innego zdania są jednak tajni agenci amerykańskich służb, którzy składają Cage’owi propozycję nie do odrzucenia: ponieważ lekkomyślnie nawiązał właśnie przyjaźń z jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na Ziemi, będzie musiał pomóc w ujawnieniu jego przestępczej działalności. Tymczasem Javi namawia Cage’a, by ten odgrywał najsłynniejsze sceny ze swoich filmów. Nicolas w filmach to istny pan życia i śmierci, który, gdy trzeba zostawia Las Vegas, by nawet bez twarzy dać się poznać po dzikości serca. Ale w prawdziwym życiu nawet dwa miliony dolarów napiwku to za mało, by zgodzić się na pocałunek śmierci.


| A cash-strapped Nicolas Cage agrees to make a paid appearance at a billionaire super fan's birthday party, but is really an informant for the CIA since the billionaire fan is a drug kingpin and gets cast in a Tarantino movie.

 

Prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 7: Kalejdoskop talentów.

 

Wcześniej w ramach Nieznośny ciężar wielkiego talentu - pokaz przedpremierowy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share