kpb

Wszystko wszędzie naraz

tytuł oryginalny: Everything Everywhere All at Once

reżyseria: Dan Kwan, Daniel Scheinert
aktorzy: Jenny Slate, James Hong, Michelle Yeoh

czas trwania: 140 min.
produkcja: USA 2022
premiera: 2022-04-15
język: angielski, mandaryński, kantoński
napisy: polskie
in English, Mandarin and Cantonese with Polish subtitles
info: The Best of Kinobranie

Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku. Evelyn natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, w której może zbadać swoje alternatywne drogi życiowe. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę.


Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

 

OSTRZEŻENIE
Film zawiera fragmenty, w których występuje migające światło i dynamiczne zmiany kolorów, które mogą wywołać atak epilepsji u osób wrażliwych.

 

PRASA O FILMIE:

Kung fu spotyka kino superbohaterskie i w szalonym pędzie przytula, mówiąc, że wszystko będzie dobrze i jesteśmy wystarczający tacy, jacy jesteśmy. Dan Kwan i Daniel Scheinert zabierają nas w elektryzującą podróż po multiwersach, wciskają w fotel, ale też subtelnie tworzą chwile, by złapać oddech.
Małgorzata Czop, Movieway

 

Tytuł nie kłamie. Tu naprawdę jest wszystko, wszędzie i naraz. Duet Daniels poświęcają logikę w imię absurdalnie dobrej zabawy. Dzięki wybranej przez siebie formule sprawnie łączą konwencje superhero ze schematem filmu kung fu, trzymając je w ryzach melodramatu rodzinnego. Lepszego multiwersum w tym roku nie będzie!
Rafał Christ, Spidersweb Rozrywka

 


| An aging Chinese immigrant is swept up in an insane adventure, where she alone can save the world by exploring other universes connecting with the lives she could have led.

 

Prezentowany w ramach The Best of Kinobranie 2022. 

 

Wcześniej w ramach Wszystko wszędzie naraz - pokaz przedpremierowystudencki Nocny Klub Filmowy oraz Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 3: Kalejdoskop zjawisk.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share