kpb

Król Internetu

tytuł oryginalny: Mainstream

reżyseria: Gia Coppola
aktorzy: Andrew Garfield, Maya Hawke, Jason Schwartzman, Nat Wolff

czas trwania: 94 min.
produkcja: USA 2020
premiera: 2022-02-04
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Wenecji 2020 - nominacja: Konkurs 'Horyzonty' - Udział w konkursie 'Horyzonty' (Gia Coppola)
MFF w Valladolid 2020 - nominacja: Konkurs "Meeting Point" - Udział w konkursie (Gia Coppola)Andrew Garfield w roli maniakalnego influencera w przełamującym wszystkie granice internetowym show. Do czego można się posunąć, by odnieść sukces? Jak uzależnienie od social mediów pozbawia ludzi godności?


Film wyreżyserowany przez Gię Coppolę – wnuczkę słynnego Francisa Forda Coppoli (Czas Apokalipsy, trylogia Ojciec Chrzestny) oraz bratanicę uznanej reżyserki Sofii Coppoli (Między słowami).


Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami Internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka.


Fascynuje mnie, jak ta nowa forma łączności wpływa na promowanie narcyzmu i niepewności. Większość użytkowników mediów społecznościowych fałszywie przedstawia aspekty swojego życia. Te białe kłamstwa powodują masowe poczucie nieadekwatności. Król Internetu jest ostrzeżeniem przed nieustannym praniem mózguGia Coppola, reżyserka.


| In this cautionary tale, three people struggle to preserve their identities as they form an eccentric love triangle within the fast-moving internet age.

Bookmark and Share