kpb

Piosenki o miłości (SMAK)

tytuł oryginalny: Piosenki o miłości

reżyseria: Tomasz Habowski
aktorzy: Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny

czas trwania: 90 min.
produkcja: Polska 2021
język: polski
in Polish

Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Piosenki o miłości okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne Piosenki... zachwycą z pewnością fanów Frances Ha (film dostępny na e-kinopodbaranami.pl), Once czy Przed wschodem słońca.


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?


Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale Piosenki o miłości śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

 

| Robert (25), a musician, meets Alicja (19), a waitress at a party for his father. Robert hears the young woman singing, and he offers to play music with her. Alicja lacks confidence as well as faith in her talent. Robert, who lives in his father's shadow, sees in Alicja's music a chance to come into his own. As they work together, they develop feelings for one another.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share