kpb

Piosenki o miłości (Songs About Love)

tytuł oryginalny: Piosenki o miłości

reżyseria: Tomasz Habowski
aktorzy: Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny

czas trwania: 90 min.
produkcja: Polska 2021
premiera: 2022-03-25
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Piosenki o miłości okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne Piosenki... zachwycą z pewnością fanów Frances Ha (film dostępny na e-kinopodbaranami.pl), Once czy Przed wschodem słońca.


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?


Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale Piosenki o miłości śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

 

TOMASZ WŁOSOK ZAPRASZA NA FILM:

 

 

| Set in present-day Warsaw, a bitter-sweet story about searching for your own identity. Robert, a young musician living in the shadow of his successful father, rebels against his father’s authority. On meeting a novice small-town vocalist, he is confronted with the nature of his inner struggle. In the face of a conflict between feeling and ambition, their joint musical project is left hanging in the air. The film is the director’s feature-length debut.


  

Wcześniej w ramach Piosenki o miłości - pokaz przedpremierowy, Premiera Psychologiczna: Piosenki o miłości (przedpremiera!), Spotkanie Filozoficzne: Piosenki o miłości - pokaz przedpremierowy z dyskusjąPiosenki o miłości - pokaz z udziałem twórcówKinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Piosenki o miłości, Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 7: Kalejdoskop talentówPiosenki o miłości - pokaz z audiodeskrypcją oraz Integracja w kinie: Piosenki o miłości,

 

ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share