kpb

(Nie)długo i szczęśliwie

tytuł oryginalny: Per tutta la vita

reżyseria: Paolo Costella
aktorzy: Claudia Gerini, Paolo Kessisoglu, Carolina Crescentini, Luca Bizzarri, Ambra Angiolini

czas trwania: 98 min.
produkcja: Włochy 2021
premiera: 2022-01-14
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles

Najnowszy film twórców Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.


Bohaterami filmu (Nie)długo i szczęśliwie są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy?


Film (Nie)długo i szczęśliwie zainspirowany został prawdziwą historią pewnej pary, która odkryła, że udzielający im ślubu ksiądz nie był tak naprawdę tym, za kogo się podawał. Para poznała go przypadkiem na wakacjach. Bardzo go polubili, więc uznali, że to świetny pomysł, by w przyszłości wypowiedzieć w jego obecności sakramentalne „tak”. Kiedy podjęli decyzję, że chcą zostać małżeństwem, zadzwonili do niego i poprosili, by udzielił im ślubu. Nie zorientowali się, że tylko udawał księdza, bo chciał mieć darmowe wakacje.


| Four married couples find out that their marriage is not valid because celebrated by a man that was not a real priest. The four stories intertwine and the couples find themselves having to decide what to do next, get married again or not.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share