kpb

Mateusz Pałka

fot. Maria Jarzyna

 

Pianista, kompozytor, improwizator. Twórca, który dobrze czuje się zarówno w stylistyce jazzowej, jak i w modern classical. Artysta eksplorujący obszary muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Zachwyca dojrzałą grą, subtelnością, profesjonalnym warsztatem oraz dbałością o każdy dźwięk. W jego pianistyce drzemie duch impresjonizmu i romantyzmu, a jego twórczość wyraźnie podąża w kierunku poszukiwania koloru i barwy.


W swojej dotychczasowej karierze występował na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Współtworzy autorskie projekty takie jak: Mateusz Pałka Trio, Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet, Mateusz Pałka/Szymon Mika Duo. 16 marca 2015 roku pojawił się debiutancki album Mateusz Pałka/Szymon Mika Quartet - Popyt, który zebrał wysokie noty wśród krytyków. Artysta uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą prowadzonych przez takie autorytety jak Chick Corea, Gerald Clayton, Paolo Birro, Kenny Garrett, Chuck Israels, Ben Street, Dave Kikoski, Ed Cherry, David Liebman, Eddie Henderson. Współpracuje z czołowymi muzykami polskiej i europejskiej sceny jazzowej.


W czerwcu 2017 r. wraz z zespołem Mateusz Pałka Trio wydał płytę Sansa dla włoskiej wytwórni Emme Record Label. 4 listopada 2021 r. miała miejsce premiera nowej, solowej płyty Blur, która ukazała się nakładem wydawnictwa Echo Production.
 

mateusz-palka.com

 

Mateusz Pałka wystąpi w ramach
22. Festiwalu Filmu Niemego:

niedziela, 5 grudnia 2021, godz. 15.00
Kino Pod Baranami
ASSUNTA SPINA | ASSUNTA SPINA
(Francesca Bertini, Gustavo Serena) IT 1915, 61'

Bookmark and Share