kpb

Resina & Mateusz Rychlicki

Karolina Rec to kompozytorka i wiolonczelistka od 2016 r. występująca pod pseudonimem Resina. Artystka wydała swój debiutancki album w 2016 r. po podpisaniu kontraktu z wytwórnią FatCat's 130701. Drugi album, Traces, pojawił się w lipcu 2018 r. W 2020 r. Resina rozszerzyła swój dorobek nagrywając ścieżkę dźwiękową do kultowej gry RPG Vampire: The Masquerade - Shadows Of New York, która została wydana jako LP przez gdańską wytwórnię Coastline Northern Cuts. Nowy album Speechless, zawierający kompozycje na 24-osobowy chór, ukazał się w listopadzie 2021 r. nakładem Fat Cat Records 130701.


Resina stale współpracuje z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, m.in. Christina Vantzou, Emilie Levienaise-Farrouch, Bicep, Zamilska czy Hubert Zemler. Komponuje muzykę filmową i teatralną (jej utwory wykorzystano m.in. w zwiastunie filmu Dwóch papieży oraz na pokazach mody Gucci i Givenchy). Jako artystka koncertowa grała w całej Europie i Australii.


Twórczość Resiny charakteryzuje się awanturniczym, osobistym językiem improwizacji i kompozycji. Artystka wykorzystuje szeroki wachlarz źródeł dźwięku: od eksperymentów z wiolonczelą, wokalami (w tym chórem) po elektronikę i perkusję, zacierając tym samym granice między pozornie różnymi gatunkami muzycznymi.


Na Festiwalu Resinie towarzyszyć będzie perkusista Mateusz Rychlicki (znany z takich zespołów jak Dynasonic, Kristen, Kobieta z Wydm), z którym artystka współpracuje od wielu lat m.in. na płytach Traces i Speechless, a także na wielu wspólnych koncertach.


130701.com/artist/resina


Resina & Mateusz Rychlicki wystąpią w ramach
22. Festiwalu Filmu Niemego:

sobota, 4 grudnia 2021, godz. 20.30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. M. Konopnickiej 26)
MĘCZEŃSTWO JOANNY D'ARC | THE PASSION OF JOAN OF ARC | LA PASSION DE JEANNE D'ARC
(Carl Theodor Dreyer) FR 1928, 81'

Bookmark and Share