kpb

Biały potok

tytuł oryginalny: Biały potok

reżyseria: Michał Grzybowski
aktorzy: Marcin Dorociński, Julia Wyszyńska, Agnieszka Dulęba-Kasza, Dobromir Dymecki

czas trwania: 79 min.
produkcja: Polska 2021
premiera: 2021-12-10
język: polski
in Polish

Złote Lwy 2020 - nominacja: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Udział w konkursie (Michał Grzybowski)
Młodzi i Film 2021 - wygrana: Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych - Jantar za główną rolę męską (Marcin Dorociński), Nagroda Publiczności - Dla filmu pełnometrażowego (Michał Grzybowski)
OFF CAMERA 2021 - nominacja: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Udział w konkursie (Michał Grzybowski)
TOFIFEST 2021 - nominacja: FROM POLAND. Konkurs Polski - Udział w konkursie (Michał Grzybowski)

 

Komedia pomyłek o problemach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie, podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z problemami finansowymi.


Bohaterami filmu są przedstawiciele zamożnej klasy średniej w wieku 30-40 lat, mieszkańcy tytułowego Białego Potoku, rodziny, które spędzają chętnie razem wolny czas i wspierają się w codziennych sprawach, a nawet snują plany o wspólnym biznesie.


Małżeństwo Ewy (Julia Wyszyńska) i Michała (Marcin Dorociński) to pasmo sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym. Właśnie oczekują narodzin drugiego dziecka. Kasia (Agnieszka Dulęba-Kasza) i Bartek (Dobromir Dymecki) próbują spełnić swoje marzenia, ale nieustanne borykają się z problemami. Mogliby wykorzystać swój potencjał do budowania lepszego jutra dla swoich rodzin, ale niestety dają się ponieść kompleksom i niespełnionym nadziejom. Spiralę nakręca strach przed przyznaniem się do błędu, który pozbawia ich zdolności do racjonalnego myślenia.


Niespodziewanie dla wszystkich, podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta mnożąc zabawne sytuacje aż do finału, który okaże się szansą na uratowanie obydwu małżeństw. Czy wszyscy z niej skorzystają?


| Michal and Ewa lead a stable, comfortable life devoted to work and their second pregnancy. Kasia and Bartek, who live next door, are struggling with serious financial problems. Unexpectedly for everyone during a quarrel, Kasia tells her husband that she is involved with Michal in a special way.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share