kpb

Ten deszcz nigdy nie ustanie

tytuł oryginalny: This Rain Will Never Stop

reżyseria: Alina Horłowa

czas trwania: 102 min.
produkcja: Ukraina 2020
język: niemiecki, arabski, kurdyjski, ukraiński, rosyjski
napisy: polskie
in German, Arabic, Kurdish, Ukrainian and Russian with Polish subtitles
info: Ukraina! 6. Festiwal Filmowy

Amsterdam International Documentary Film Festival 2020: Nagroda dla debiutanta
Docudays UA - International Documentary Human Rights Film Festival 2021: Nagroda specjalna
Las Palmas Film Festival 2021: Najlepszy film
Millennium Docs Against Gravity 2021: Najlepsze zdjęcia (nominacja), Grand Prix (nominacja)


Po ucieczce z Syrii rodzina Sulejmanów rozproszyła się po całej Europie. Lazgin mieszka z rodziną na Ukrainie, jego brat Kosznhaw w Niemczech, trzeci brat w kurdyjskim Iraku, a czwarty w Syrii. Dwudziestoletni Andrij, syn Lazgina, jest wolontariuszem Czerwonego Krzyża i ma do czynienia z kolejnym konfliktem zbrojnym, tym razem na Ukrainie.


W tym porażającym filmie zaskakująco młodej, 29-letniej reżyserki, w zjawiskowych, czarno-białych kadrach autorstwa Wiaczesława Cwietkowa (autor zdjęć do filmu Ziemia jest niebieska jak pomarańcza) widzowie obserwują niesamowite losy pojedynczej jednostki i jej rozsianej po świecie rodziny. Podróże Andrija przeplatane są materiałami filmowymi z akcji humanitarnych, przemarszów wojska, uroczystych spotkań i wycinków codziennego życia - niekończącego się cyklu wojny i pokoju.


| After they fled the war in Syria, the Suleyman family was scattered across Europe. Lazgin lives with his family in Ukraine, but his brother Koshnhav is in Germany, while a third brother is in Kurdish Iraq, and a fourth remains in Syria. This Rain Will Never Stop follows Lazgin's son Andriy, who is now a volunteer with the Red Cross and dealing with another military conflict, this time in Ukraine.

 

Prezentowany w ramach Ukraina! 6. Festiwal Filmowy.

Bookmark and Share