kpb

Mosquito State

tytuł oryginalny: Mosquito State

reżyseria: Filip Jan Rymsza
aktorzy: Richard Boca, Lena del Alcázar, Beau Harris, Edward Werner

czas trwania: 101 min.
produkcja: Polska/USA 2020
premiera: 2021-10-29
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

Złote Lwy 2021 - wygrana: Nagrody Indywidualne - Najlepszy dźwięk (Mateusz Adamczyk, Sebastian Witkowski, Zofia Moruś), Złoty Pazur - Konkurs Inne Spojrzenie - Najlepszy film konkursu (Filip Jan Rymsza)
Złote Lwy 2021 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Filip Jan Rymsza)
MFF Nowe Horyzonty 2020 - nominacja: Grand Prix Festiwalu - Udział w konkursie głównym (Filip Jan Rymsza)

 

Imponujący wizualnym rozmachem, hipnotyczny i trzymający w napięciu thriller przywodzący na myśl wybitne dzieła Davida Cronenberga i Darrena Aronofsky’ego.


Richard mieszka w odciętym od świata ekskluzywnym apartamencie w samym centrum Nowego Jorku z imponującym widokiem na Central Park. Mężczyzna jest geniuszem matematycznym i pracuje jako analityk finansowy na Wall Street, gdzie obsesyjnie śledzi przewijające się na ekranie skomplikowane ciągi danych. W pewnym momencie obserwowane przez niego algorytmy wykazują niepokojące anomalie a on sam przeczuwa nadchodzące widmo krachu finansowego. Jako samotnik rzadko opuszcza biuro i mieszkanie, ale pewnego dnia udaje się na ekskluzywną imprezę firmową pełną bogatych ludzi z wyższych sfer. Poznaje tam piękną i tajemniczą Lenę. Zafascynowany atrakcyjną kobietą, zaprasza ją do swojego domu. Lena nie zdaje sobie sprawy z tego, że Richard cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, a jego zainteresowanie jej osobą balansuje na pograniczu obsesji. W przepełnionym niepokojącą atmosferą mieszkaniu samotnego mężczyzny, Lena pozna skrywany przez niego mroczny sekret.


Prasa o filmie:

Mosquito State to niepokojące połączenie biohorroru i komentarza społecznego przeszywane momentami rozdzierającego piękna
The New York Times


Ekscytująco żywotny i oryginalny poemat symfoniczny
The Guardian


Film obiecuje ostrą jazdę a reżyser tę obietnicę spełnia
TheWrap


Mosquito State jest wielce irytującym filmem. I, wierzcie lub nie, to największy z możliwych
Paste Magazine


| Wall Street data analyst Richard Boca sees ominous patterns: His computer models are behaving erratically, as are the swarms of mosquitos breeding in his apartment, an infestation that attends his psychological meltdown.

Bookmark and Share