kpb

Ostatniej nocy w Soho

tytuł oryginalny: Last Night in Soho

reżyseria: Edgar Wright
aktorzy: Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie, Diana Rigg, Matt Smith

czas trwania: 117 min.
produkcja: Wielka Brytania 2021
premiera: 2021-10-29
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

BAFTA 2022 - nominacje: BAFTA - Najlepszy film brytyjski

 

W thrillerze psychologicznym uznanego reżysera Edgara Wrighta Eloise (Thomasin McKenzie), aspirująca projektantka mody, w tajemniczy sposób wkracza w lata 60-te, gdzie spotyka olśniewającą, niedoszłą piosenkarkę, Sandie (Anya Taylor-Joy). Cały urok glamour lat 60—tych to nie wszystko, sny z przeszłości zaczynają przybierać znacznie mroczniejszą postać.


Eloise to świeżo upieczona studentka mody, która właśnie przybyła do Londynu, aby rozpocząć swoją przyszłość. Dziewczyna ma jednak obsesję na punkcie przeszłości – tęskni za minionym wiekiem, zdesperowana, by doświadczyć Londynu lat 60-tych w całej okazałości. Jednak niesamowita wyobraźnia Eloise oznacza, że ​​może otrzymać szansę bardziej dosłownie, niż sądzi.


W rolach głównych zobaczymy: Thomasin McKenzie, która została doceniona za rolę w Jojo Rabbit oraz Annę Taylor-Joy znanej głównie z serialu Gambit Królowej.  Reżyserem filmu jest Edgar Wright (Baby Driver).

 

 

Film Ostatniej nocy w Soho zawiera kilka sekwencji z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą oddziaływać na widzów z epilepsją fotogenną lub innymi uczuleniami na światło.

 


| An aspiring fashion designer is mysteriously able to enter the 1960s where she encounters a dazzling wannabe singer. But the glamour is not all it appears to be and the dreams of the past start to crack and splinter into something darker.

 

Prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2023
Tydzień 8: Kolor czerwony.


Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2022 - Tydzień 7: Kalejdoskop talentów.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share