kpb

Gwiazdka Klary Muu

tytuł oryginalny: Jul på KuToppen

reżyseria: Will Ashurs
aktorzy: Marit Andreassen, Sigrid Bonde Tusvik, Mats Eldøen, Henriette Faye-Schjøll

czas trwania: 66 min.
produkcja: Norwegia 2020
język: dubbing PL
Polish dubbing

Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń.


Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga przejazdowa uniemożliwia powrót. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu? Gotowa na wszystko Klara, postanawia wezwać na pomoc świątecznego gnoma. Legenda głosi, że wystarczy miska domowej owsianki, by przekonać go do pracy. Niespodziewanie cała sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i niewiele brakuje, by nadchodzące Święta legły w gruzach! Czy bohaterom uda się poskromić serię niepowodzeń i łakomego gnoma? „Gwiazdka Klary Muu” to pełna uroku i muzycznych hitów, opowieść o magii świąt i rodzinnym cieple, dzięki którym nawet wywrócona do góry nogami choinka, wydaje się najpiękniejsza.


Wcześniej w ramach 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2021 oraz Mikołajkowe pokazy specjalne: Gwiazdka Klary Muu.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share